2023. szeptember

2023. szeptember 25.

Megjelent a Szlovák Köztársaság Nemzeti Ösztöndíj Programja keretében, a mobilitás ösztönzése céljából a 2023/2024-es tanévben tanulmányi, kutatói, művészeti és előadói ösztöndíj benyújtására vonatkozó felhívás.

2023. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetemen a 2023/2024 tanév I. félévében a törvényekben előírt állatkísérletes képzettség megszerzésének lehetőségét különböző szintű kurzusok biztosítják az állatkísérletekben résztvevő munkatársak (állatgondozók, asszisztensek, diplomás kutatók), Ph.D hallgatók és graduális hallgatók számára.

A graduális, posztgraduális és egyetemi dolgozók számára meghirdetett kurzusokra történő jelentkezés határideje 2023. szeptember 19.

2023. szeptember 12.

Az SZTE SZAOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2023. szeptember 27-től angol és német szaknyelvi kurzusokat hirdet. Jelentkezési határidők: 2023. szeptember 22.

2023. szeptember 08.

A krónikus veseelégtelenség következtében valamint a különféle onkológiai kezelések krónikus mellékhatásaként létrejött szívelégtelenség illetve kardiális fibrózis molekuláris mechanizmusait vizsgálja, valamint e kóros folyamatok megelőzésére és/vagy kezelésére alkalmas új szereket illetve már más indikációban forgalomban lévő gyógyszereket tesztel Dr. Sárközy Márta, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Kórélettani Intézet Kardiovaszkuláris Kutatócsoportjának kutatója, friss Bolyai-ösztöndíjasként.