2023. október

2023. október 31.

Szabó Viktória elnyerte szekciójában a legjobb absztrakt prezentációért járó díjat. Gratulálunk!

2023. október 27.

Az SZTE SZAOK Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet két fiatal munkatársa, Dr. Topal Leila és Dr. Tóth Noémi legjobb fiatal előadóknak szóló „Young Investigator Award díjat”, míg a Belgyógyászati Klinika PhD hallgatója, Dr. Pintér Jenő Antal a „Best Poster Award” díjat vehette át. Gratulálunk!

2023. október 26.

Az EADV idei kongresszusát 2023. október 11. és 14. között rendezték meg Berlinben, ahol az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika egyetemi tanára, Dr. Kemény Lajos EADV SCIENTIFIC ACHIEVEMENT AWARD kitüntetést kapott, melyhez gratulálunk és további jó munkát kívánunk!

2023. október 25.

A Magyar Traumatológus Társaság 56. Kongresszusát 2023. október 11-13. között rendezték meg Szegeden a Tanulmányi és Információs Központban

2023. október 17.

Szeptember 28-30. között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában rendezték meg a Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportjának éves tudományos kongresszusát.

2023. október 16.

Temetésére szűk családi körben kerül sor. Gyászmisét 2023. november 3-án, 15:30 órakor a Szegedi Szent Gellért Templomban (Tátra tér 5-6.) tartanak, ahol végső búcsút vehetnek tőle.

2023. október 16.

Minden év októbere a mellrák elleni küzdelem hónapja, ezért az SZTE SZAKK Radiológiai Klinika Női Diagnosztikai Osztálya - a korábbi évekhez hasonlóan – figyelem felhívó akciót szervez.

2023. október 10.

Rekordkísérletre készülnek a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ (SZTE SZAKK) Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztály (SBO) dolgozói, 2023. október 16-án, az Újraélesztés Nemzetközi Világnapján – céljuk több ezer szegedi általános és középiskolás diáknak megtanítani az újraélesztés technikáját.

2023. október 05.

Életének 86. évében, 2023. október 4-én elhunyt dr. Sonkodi Sándor belgyógyász, nephrologus professzor, a hypertonia gondozás minősített orvosa, a Szegedi Tudományegyetem SZAKK SZAOK Belgyógyászati Klinikájának emeritusa, az I. Belgyógyászati Klinika egykori igazgatóhelyettese, a hazai belgyógyászat, nephrologia, hypertonologia meghatározó egyénisége.

2023. október 05.

Balesetet szenvedők, fertőző betegek, mellkasi és végtagfájdalomra panaszkodók - emberek, akik legtöbbször a Sürgősségi Betegellátó Osztályokon keresik a megoldást. Dr. Pető Zoltánnal, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sürgősségi Betegellátó Önálló Osztály vezetőjével és Dr. Bozó Ildikóval, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum Sürgősségi Betegellátó Osztály vezetőjével beszélgettünk.

2023. október 05.

Az SZTE SZAOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport szervezésében akkreditált PROFEX egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgák (angol, német – alap-, közép- és felsőfokon) kerülnek megrendezésre.

2023. október 04.

Lélegzet metsző tűzben – a TBC gyógyítása Magyarországon címmel nyílt kiállítás október 4-én az SZTE SZAKK Deszki Multidiszciplináris Centrumban az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet és a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum szervezésében. A vándorkiállítás október 27-ig tekinthető meg az A épület földszinti folyosóján.

2023. október 04.

Az MKÖ a Kormány utánpótlás-képző, a 30. életévüket még be nem töltött, diplomás, magyar fiatalok karrierindító programja, amelyet a Miniszterelnökség működtet.

2023. szeptember 29.

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy az ügyeleti helyszín változása miatt 2023.10.01-től akut gyermekellátás kizárólag az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ „A”-részlegén történik.