Sahin-Toth

In memoriam Dr. Sahin-Tóth István sebész főorvos (1944-2024)

2024. április 17.

Fájó szívvel értesültünk arról, hogy Dr. Sahin-Tóth István, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar Öregdiák Szövetségének alapító tagja, alelnöke, életének 80. évében elhunyt.

Dr. Sahin-Tóth István 1944-ben született Kiskunfélegyházán, ahol az általános és középiskoláit végezte. Érettségi után szülei nehéz helyzetében alkalmi fizikai és szellemi munkával segítette családját. Ezt követően felvételt nyert a Szegedi Orvostudományi Egyetemre, ahol 1971-ben cum laude minősítéssel diplomázott.

Kiváló sportolóként egyetemi évei alatt Szegeden leigazolt labdarúgóként versenyzett. Sport iránti szeretete nyomán karunk hallgatói sportéletének szervezője lett, Dani Vilmos hallgatótársával közösen indították útjára a mai napig, immáron több mint 5 évtizede hallgatók ezreit megmozgató egyetemek közti bajnokságot, a Medikus Kupát.
Orvosi diplomáját megszerezve Kalocsán, a Városi Tanács Kórházának Sebészeti Osztályán kapott állást. 1976-ban tett sikeres sebészeti szakvizsgát. Munkáját mindig lelkiismeretesen, legjobb tudása szerint látta el. Operált betegei gyógyulását mindig nagy figyelemmel kísérte. Kiemelkedő munkabírása mellett megbízhatóságával, pontosságával is kiérdemelte munkatársai elismerését.
Betegeivel mindig tisztelettudó, kedves volt, emiatt is sokan fordultak hozzá bizalommal.

1971-ben vette feleségül Dr. Egyed Ilonát, aki a kórházban laboratóriumi orvosként dolgozott, két gyermekük született.
2006-ban súlyos betegsége miatt nyugdíjba vonult. A társadalmi munkát azonban nem adta fel, az 1996-ban megalakult Szent-Györgyi Albert Orvos-és Gyógyszerésztudományi Centrum Öregdiák Szövetségének egyik alapítója, alelnökeként végzett közösségépítő és értékfeltáró-megőrző munkájával haláláig kiemelkedő tagja.

A közösségeiért, embertársaiért való tevékenykedés jellemezte a mindennapokban, "Adok, mert kaphatok" jelmondata vezérelte, melyet a vele való közös munka minden mozzanatában érezhettünk.

Emlékét szeretettel őrizzük.

SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar Öregdiák Szövetség elnöksége

dr. Papp Viola Zsuzsanna elnök