Aritmia_kongr

Rövid beszámoló a XIV. Magyar Aritmia Kongresszusról

2023. október 17.

Szeptember 28-30. között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában rendezték meg a Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportjának éves tudományos kongresszusát.

2023. szeptember 28-30. között a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központjában rendezték meg a Magyar Kardiológusok Társasága Aritmia és Pacemaker Munkacsoportjának éves tudományos kongresszusát. A magas számú, országos részvétellel megvalósuló rendezvény helyi főszervezői, a Belgyógyászati Klinika Elektrofizológiai Részlegének docensei, Dr. Sághy László és Dr. Vámos Máté voltak.

A tudományos programban a Belgyógyászati Klinika Kardiológiai Centruma számos előadással és üléselnökséggel képviseltette magát. Prof. Sepp Róbert egyetemi tanár, Dr. Szili-Török Tamás egyetemi docens, Dr. Sághy László egyetemi docens, Dr. Vámos Máté egyetemi docens, Dr. Pap Róbert egyetemi docens, , Dr. Bencsik Gábor egyetemi adjunktus, Dr. Makai Attila egyetemi adjunktus, Dr. Benák Attila klinikai szakorvos, Dr. Miklós Márton klinikai szakorvos, Dr. Rácz Gergely klinikai szakorvos és Irsai Farkas Ildikó vezető elektrofiziológai asszisztens összesen 15 üléselnökséget vállalt és 13 előadást tartott. Kiemelendő, hogy Dr. Gagyi Rita-Beáta rezidens kollégánk az absztrakt versenyszekció második helyezettje lett. Szakdolgozói szekcióban Márkné Egervári Mária és Kozma Judit részlegvezető ápolók adtak elő. Márkné Egervári Mária - szakdolgozóként Magyarországon elsőként - sikeres Pacemaker/Defibrillátor programozási licenc vizsgát is szerzett.

Több, társszakmák bevonásával szervezett szimpózium is szerepelt a programban, így vendégelőadóként vagy üléselnökként üdvözölhettük a Szegedi Tudományegyetem társklinikáinak munkatársait is: Prof. Kincses Tamás egyetemi tanár, Prof. Klivényi Péter egyetemi tanár, és Dr. Zádori Dénes egyetemi docens urakat.

A kongresszus első napján az Európai Ritmuszavar Társaság (EHRA) égisze és akkreditációja alatt angol nyelven EHRA „Joint Session” került megrendezésre, ahol Prof. Vassil Traykov, a Bolgár Kardiológus Társaság Elnöke, Prof. Karol Čurila, a prágai Charles University munkatársa, Prof. Merkely Béla a Semmelweis Egyetem rektora, valamint Prof. Duray Gábor, az ÉPC Honvédkórház osztályvezető főorvosa szerepeltek.

További két kiemelt angol nyelvű szekcióban a kardiológiai elektrofiziológia nemzetközileg elismert képviselői adtak elő, Prof. Elad Anter (Shamir Medical Center, Be’er Ya’akov, Israel), Prof. Josef Kautzner (Institute for Clinical and Experimental Medicine, Párga, Csehország) és Prof. Sárközy Andrea (University Hospital (UZ) Brussels, Brüsszel, Belgium).