2022. június

2022. június 28.

Dr. Bari Ferenc professzort az MTA Orvosi Tudományok Osztálya Elméleti Orvostudományi Bizottságának képviselőjévé választották. Gratulálunk!

2022. június 20.

A SZTE 2021/2022-es tanév tavaszi félévének végén Karunkról 8 habilitált és 36 PhD doktori címet szerzett hallgatót köszöntöttek az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Gratulálunk!

2022. június 16.

A Kari Tanács 2022. június 14-i ülésén egyetemi adjunktusi, tanársegédi és tudományos munkatársi kinevezéseket szavazott meg. Gratulálunk új kinevezettjeinknek!

2022. június 13.

Szívesen kieresztenéd a gőzt mielőtt megtudod, hogy felvettek az Egyetemre? Van egy jó hírünk a számodra: Érettségi after partyt szervez a Szegedi Tudományegyetem!

2022. június 03.

Az orvosbiológia talán legrangosabbnak ítélhető szegedi egyetemi díja, a „Jancsó Miklós Emlékérem és Jutalomdíj” a legújabb kitüntetése dr. Varró András professzornak. A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet korábbi tanszékvezetőjével, az ELKH-SZTE Keringésfarmakológiai Kutatócsoport vezetőjével eddigi elismeréseiről beszélgettünk. Így esett szó orvosgenerációkról és Nobel-díjat érő kutatómunkáról, egyetemtörténetről és Varró professzor kitüntetett szívügyeiről – az SZTE centenáriumi tanévében.