Qcimlap

Üzembe helyezték a Q-Exactive Plus Orbitrap tömegspektrométert

2016. március 05.

A Szegedi Tudományegyetem által 2015-ben elnyert Felsőoktatási Struktúraátalakításai Alap pályázat támogatásával az elmúlt hónapban beszerzésre került egy Q-Exactive Plus Orbitrap tömegspektrométer.

A 136 MFt értékű nagyfelbontású, nagy tömegpontosságú hibrid tömegspektrométer folyadékkromatográfokhoz (Waters nanoAcquity és Waters I-Class UPLC) kapcsoltan működik, így LC-MS vizsgálatokra is lehetőség nyílik. A műszer egyaránt használható kismolekulájú anyagokkal és biopolimerekkel végzett kutatásokhoz, azok kis mennyiségének gyors minőségi és mennyiségi analíziséhez.

Az LC-MS rendszer az ÁOK Orvosi Vegytani Intézet Analitikai Laboratóriumában került elhelyezésre, de a készüléket a pályázatban foglalt céloknak megfelelően az egyetem több egysége is használni fogja. A tömegspektrometriás rendszer használatát az ÁOK Orvosi Vegytani Intézetéből Dr. Szabó Zoltán, a GYTK Farmakognóziai Intézetéből Csorba Attila, a készülékegyüttes felelős üzemeltetői koordinálják.

Q1 Q2