Kari élet

Mozdulj_ki

SZTE Mozdulj Ki! 100 perc az egészségedért /100 óra a természetért

2022. április 01.

Tedd emlékezetessé az SZTE 100 éves évfordulóját heti 100 perc edzéssel!

Mozogj alkalmanként minimum 30 percet, hetente legalább 100 percet a szabad levegőn az egészséged érdekében!

2022.április 4. – május 30.

Legyünk továbbra is a Legsportosabb Kar!

A kihívás célja:

- A rendszeres mozgás kialakítása, a természetben/szabadban eltöltött idő növelése.

- Minél több egyetemi polgár bevonásával az egészséges életmód népszerűsítése.

- 100 óra elérése a résztvevők aktív perceinek összesítésével. 100 óra elérésénél a Füvészkertben elültetünk egy különleges fát, és hozzájárulunk a rózsakert megújításához környezetünk szebbé tétele érdekében, méltó emléket állítva a centenáriumi SZTE Mozdulj ki! kihívásnak. / „Minden perc számít!”/

Milyen típusú mozgással lehet a perceket gyűjteni?

- gyaloglás/túrázás; - futás; - kerékpározás; - egyéb: úszás, önerővel hajtott vízi sporteszköz

Ki vehet részt a kihívásban? - - Jelenlegi és volt SZTE-s hallgatók, oktatók és dolgozók

Mit kell tenned?

1. Regisztrálj az SZTE Alma Mater új oldalára: www.uniszegedalumni.com

(Facebook vagy Linkedin profillal még gyorsabb)

Várd meg a jóváhagyást, majd belépés után keresd meg az „SZTE Mozdulj ki!” csoportot és csatlakozz hozzá!

2. Tölts le egy applikációt (pl. Endomondo, STRAVA, Nike Run, Sport Tracker)

a telefonodra, vagy használd azt, amit eddig is megszoktál!

3.Válassz mozgásformát!

4. Indítsd el az applikációt, a mozgás végén állíts le és mentsd el!

5. Töltsd fel az adott hétre vonatkozó képernyőfotókat az uniszegedalumni.com oldal SZTE Mozdulj Ki! csoportjába egy posztban, és írd meg mellé, hogy azon a héten mennyi percet tettél meg kategóriánként összesítve (gyalog, futva, kerékpárral, úszva, „egyéb” módon) és ne felejtsd el odaírni, hogy melyik karnak, egyetemi egységnek ajánlod fel az aktív perceket!

Feltöltés: minden hétvégén, szombat 6:00- hétfő 12:00 közötti időszakban, 2022. május 30-ig!

Egy héten többféle edzéssel is gyűjtheted a perceket. A kiegészítő hangulatképek és a kreatív útvonalak külön kiemelésre kerülnek, úgyhogy hajrá!

6. Ellenőrizd, hogy a szervezők által visszaküldött adatok megfelelnek-e a valóságnak.

Jutalmak az egészséged megőrzésén felül:

- 100 db garantált ajándék kisorsolása a /legalább 6 hétre/ feltöltő résztvevők között

Külön díjazásban részesül:

- A három legtöbb időt kerékpározó női és férfi résztvevő

- A három legtöbb percet futó női és férfi résztvevő

- A három leghosszabb időt gyaloglással töltő női és férfi résztvevő

- A legtöbb percet összegyűjtő Kar és Egység

Eredményhirdetés és sorsolás az SZTE Sportközpontban az Alma Mater Weekenden. 2022.június 11-én 10:00-12:00 között