2016. január

2016. január 28.

Tisztelettel meghívjuk Önöket Dr. Bitó Tamás, klinikai orvostudományból PhD-val rendelkező egyetemi adjunktus (SZTE ÁOK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika) előadásaira.

2016. január 28.

Szeretettel meghívjuk Önt és kollégáit az SZTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika 59. Consilium Trimestre tudományos rendezvényére, melynek témája: "Praeeclampsia”

elearning.szte.hu
A TÁMOP 4.1.1.C-13/1/KONV-2014-0001 „Az élettudományi-klinikai felsőoktatás gyakorlatorientált és hallgatóbarát korszerűsítése a vidéki képzőhelyek nemzetközi versenyképességének erősítésére” című pályázat kiemelt célja volt a képzések tartalmi, technikai megújítása, a XXI.századi fiatalok igenyeihez történő igazítása.

2016. január 26.

A Magyar Kultúra Napja városi díszünnepségén, a Szent-Györgyi Albert Agórában köszöntötték a kultúra kiválóságait.

2016. január 22.

Az ÁOK HÖK önkéntesei nem kisebb feladatra vállalkoztak, mint pozitív első benyomást kialakítani Karunkról, felkelteni a figyelmet és az érdeklődést a szegedi orvosképzésre.

2016. január 20.

A tavalyi évben a Szegedi Tudományegyetem szenátusa egyhangúlag támogatta a Sportorvostani Tanszék létrehozását az Általános Orvostudományi Karon. Az újonnan alakult tanszék Dr. Török László vezetésével többek között célul tűzte ki a sport témájú kutatások bővítését, illetve az orvos-szakmai koordináció fejlesztését.

2016. január 19.

Az SZTE ÁOK-FOK-GYTK-ETSZK által közösen szervezett helyi Tudományos Diákköri Konferencián (2016. március 8-12.) való részvétel feltétele egy absztrakt feltöltése.

2016. január 19.

2016. január 16-án, életének 82. évében elhunyt Lázár György kutatóorvos, az orvostudományok doktora, a Szegedi Tudományegyetem Kórélettani Intézetének professor emeritusa, Csongrád megye díszpolgára.

2016. január 18.

A Parkinson- és a Huntington-kór, a migrén, a stroke, valamint a sclerosis multiplex alapját képező neurodegeneratív folyamatok vizsgálata mellett új idegszövetvédő hatású molekulák létrehozása is a célja az MTA-SZTE Idegtudományi Kutatócsoportnak. Több általuk előállított vegyületre már szabadalmi oltalmat szereztek.

2016. január 14.
2015. december 17-én került sor a JPEMS 2015 program (Joint Program for European Medical Studies) hivatalos záróünnepségére az Általános Orvostudományi Kar Nagy Oktatási épületében.
2016. január 14.

Szegedi orvosról neveztek el egy eddig be nem sorolt baktériumot.

2016. január 12.

A "Mentés a Jövőért" Alapítvány, és a Dél-alföldi Regionális Mentőszervezet V-VI. évfolyamos ÁOK hallgatókat, rezidenseket, szakorvosjelölteket, és minden érdeklődő szakorvost vár.

2016. január 11.

Az ünnepi műsor a Szegedi Szimfonikus Zenekar rendhagyó koncertje volt, melyben egy varázslatos és humoros zenei utazásban, egy PARTI-TÚRÁ-ban lehetett része az ünneplő közönségnek.

2016. január 08.

Hétfő-Péntek:

Szombat:

Vasárnap:

Zárva!
2016. január 08.

Munkatársat keres a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Kutatásokat Koordináló Központ

2016. január 04.

A Karitáció Alapítvány Gyógyító Bohócdoktor programja az “Én Bohócdoktorom” címmel alkotói pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy az ifjúság körében az egészséges életmódot és a pozitív gondolkodást népszerűsítse.

2016. január 03.

Az Astellas-díj – Az év orvosa pályázat honlapja szerint eddig négyen kerültek az idei közönségjelöltek közé: Dibó György, a szegedi neurológiai klinika főorvosa, Pintér Sándor, a szegedi traumatológiai klinika docense, Facskó Andrea, a szegedi klinikai központ elnöke, tanszékvezető egyetemi tanár és Katona Márta, a szegedi gyermekklinika professzora.