2022. szeptember 30.

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

2022. szeptember 29.

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.

2022. szeptember 27.

Több mint 136 millió forintból újult meg a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Jancsó Miklós Kollégium. Az épületet a napokban Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Prof. Dr. Lázár György, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar dékánja, Révész Gáborral, a Jancsó Miklós Kollégium igazgatójával járta be.

2022. szeptember 26.
2022. szeptember 22.

A Magyar Tudományos Akadémia által 1997-ben alapított ösztöndíj célja a kiemelkedő kutatás-fejlesztési teljesítmény ösztönzése és elismerése a fiatal kutatók körében, valamint az MTA doktora cím elérésére való felkészülés elősegítése.

2022. szeptember 15.

Első alkalommal hirdetik meg a különleges ötletmaraton versenyt, melyre olyan alap- és mesterszakos hallgatók jelentkezését várják, akik szeretik a kihívásokat, a kreatív feladatokat, és szívesen próbára teszik eddig megszerzett tudásukat.

2022. szeptember 09.

A köztársasági elnök 264/2022. (IX.5) KE határozatával 2022. szeptember 1. napjával egyetemi tanárrá nevezte ki:

Dr. Baczkó István Róbertet, Dr. Dux Mária Jankát, Dr. Farkas Esztert, Dr. Jost Norbert Lászlót, Dr. Kincses Zsigmond Tamást és Dr. Tálosiné dr Tóth-Molnár Editet. Gratulálunk!

2022. szeptember 07.

Erasmus+ pótpályázati és további felhívások a 2022/2023-as tanév 2. félévére

2022. szeptember 07.

A Szegedi Tudományegyetem az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt keretében pályázatot hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával. A pályázók jelentkezési szándékukat a Regisztrációs adatlap kitöltésével jelzik, melyet szkennelt formában, aláírva kell elküldeni az inno@szte.hu email címre 2022. szeptember 26.

2022. szeptember 06.

Gratulálunk!

2022. augusztus 19.
2022. augusztus 18.

Az SZTE idén is felkerült a világ legjobb felsőoktatási intézményeit rangsorló Academic Ranking of World Universities listára. Az intézmény világviszonylatban a 701-800. helyen végzett a sanghaji rangsorban, ezzel idén harmadik lett a magyar egyetemek között.

2022. augusztus 10.

A SZTE valamint a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar munkatársai szomorúan és mély fájdalommal értesültek arról, hogy a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika volt igazgatója, tanszékvezető egyetemi tanára 2022.08.09-én, 89 éves korában elhunyt. A professzor urat a Kar saját halottjának tekinti. Emlékét tisztelettel és alázattal megőrizzük!

2017. július 25.

Csatlakozz az SZAOK Facebook oldalához, ha naprakészen szeretnél informálódni a szotés dolgokról!

LOREAL

kardinyito