2022. június 20.

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

2022. június 16.

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban

2022. június 15.

2022. június 8-11. között Szegeden kerültek megrendezésre az AO Trauma kurzusok, melyek elsősorban traumatológusok számára mesterképzést jelentettek 4 témakörben: váll és könyök, kéz és csukló, csípőízület és medencegyűrű, alsó végtag.

2022. június 09.

A legjobb magyar egyetemként végzett a Szegedi Tudományegyetem a Quacquarelli Symonds (QS) idei világranglistáján is. A szegedi intézmény kiemelkedő hazai és nemzetközi oktatási, kutatási, művészeti teljesítményéről tanúskodik, hogy a jelentősen bővülő mezőnyben is megőrizte 551-560. helyezését.

2022. június 03.

Az orvosbiológia talán legrangosabbnak ítélhető szegedi egyetemi díja, a „Jancsó Miklós Emlékérem és Jutalomdíj” a legújabb kitüntetése dr. Varró András professzornak. A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Farmakológiai és Farmakoterápiai Intézet korábbi tanszékvezetőjével, az ELKH-SZTE Keringésfarmakológiai Kutatócsoport vezetőjével eddigi elismeréseiről beszélgettünk. Így esett szó orvosgenerációkról és Nobel-díjat érő kutatómunkáról, egyetemtörténetről és Varró professzor kitüntetett szívügyeiről – az SZTE centenáriumi tanévében.

2022. június 02.

A SZAOK Orvosi Készségfejlesztési Központjának szervezésében szimulációs képzés zajlott a kolozsvári Iuliu Hațieganu Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem 22 hallgatója és oktatója számára

2022. május 26.

2022. május 25-én köszöntötték a Szegedi Tudományegyetem Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjasait.

2022. május 24.

Pro Urbe-díj kitüntetésben részesült Prof. Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézet vezetője és Prof. Dr. Duda Ernő immunológus, genetikus, az SZTE SZAOK emeritus professzora. Gratulálunk!

2022. május 23.

Összesen további 4 arany, 10 ezüst és 9 bronz fokozatú Talent-, és egy vállalati ösztöndíjat nyertek hallgatóink! Gratulálunk!

2022. május 06.

2022. április 29-én a Szeged Városi Sportcsarnokban került megrendezésre az International Cultural Evening 2022. Több, mint 2500 fő vett részt a rendezvényen, amely a SZAOK finanszírozásában és az International Student Union of Szeged-del közös szervezésben valósult meg.

2022. május 06.

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége karunk három intézetének, a Biokémiai Intézetnek, a Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikának, valamint az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézetnek kiemelkedően magas színvonalú tudományos munkájuk elismeréseként Kiválónak Elismert Kutatóhely minősítést adományozta.

2022. április 29.

Az SZTE SZAOK Pathológiai Intézetének falán leplezték le Prof. Dr. Ormos Jenő, egykori intézetvezető emléktábláját, ezzel is tisztelegve professzor úr életműve, szellemi kisugárzása előtt.

2022. április 25.

A Szent-Györgyi Bálon adta át a Hallgatói Önkormányzat a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar legjobb oktatóinak, intézeteinek és gyakorlatvezetőinek járó díjakat

2017. július 25.

Csatlakozz az SZAOK Facebook oldalához, ha naprakészen szeretnél informálódni a szotés dolgokról!

Izraeli_latogatas_2

Kovacs_Kalman_kep