Hírek  --  Hírek

rektori_nyar_kiemelt_nagy

Felvételi eredmények értékelése

A vidéki orvoskarok legnagyobb létszámú jelentkezését, magas pontszámot elérő felvételizői kezdik a tanévet ősztől, az SZTE Általános Orvostudományi Karán. Összesen 34 első éves orvos csoport, amiből 14 magyar, 10 angol és 10 német hallgató-csoport kezdi a tanévet. Ez a létszám természetesen jelentős feladatot ró a tanszékek oktatóira, előadókra, gyakorlatvezetőkre, tudományos kutató-munkájuk mellett.

Prof. Dr. Bari Ferenc ÁOK dékánt Tráser László kérdezte a felvételi eredményéről (MP3) >>

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.