2024.április

2024. április 23.

Idén, az Ifjúsági Kardiológiai Napok történetében először, április 12-14. között Szeged adott otthont, a Magyar Kardiológusok Társasága Ifjúsági Bizottsága által hagyományosan szervezett kongresszusnak.

2024. április 22.

A felvételizőknek és a felvételiztetőknek is újdonság volt az orvoskarokon ismét bevezetett szóbeli meghallgatás. Tartalmát tekintve teljesen megújult a program, hiszen nem szakmai tantárgyakból tettek fel kérdéseket, hanem a motivációs témakörön kívül szituációs feladatokban is próbára kellett tenniük magukat a jelentkezőknek.

2024. április 18.

A Termékenységtudatosság hete 2024. április 23-tól április 27-ig tartó, egyedülálló összefogással megvalósuló, ingyenes, edukációs rendezvénysorozat. A roadshoww szegedi állomása 2024. április 24-én lesz.

2024. április 17.

Fájó szívvel értesültünk arról, hogy Dr. Sahin-Tóth István, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar Öregdiák Szövetségének alapító tagja, alelnöke, életének 80. évében elhunyt.

2024. április 16.

A Quacquarelli Symonds (QS) összegyetemi világrangsorában az orvostudományi szakterületi rangsorban a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar megtartotta korábbi helyezését, a 301-350. helyen végzett. Ezzel továbbra is a legjobb vidéki orvosképző kar vagyunk.

2024. április 12.
2024. április 08.

A kutatás fókuszában az RNS-ek kismolekulákkal történő megcélzása áll. Ebben a projektben az SZTE szorosan együttműködik a Paris Saclay Egyetemmel.

2024. április 08.

Dr. Buzás Krisztina kutatása a daganatok sokféleségének és a szervezeten belüli daganatsejtek közötti intercelluláris kommunikációnak tanulmányozását tűzte ki célul. Ez a kutatás kifejezetten a plazmából izolált extracelluláris vezikulák Raman-spektroszkópiai analízisére összpontosít tumordiagnosztikai céllal.