Dr._Szemere_Gy.
Dr. Szemere György emeritus professzor

2016. szeptember 08.

(1931-2016)

2016. szeptember 7-én elhunyt Dr. Szemere György emeritus professzor, Karunk korábbi dékánja.

Dr. Szemere György 1931. február 3-án született Üllőn. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Orvostudományi Egyetemen fejezte be, orvosi diplomát 1955-ben kapott. Laboratóriumi szakorvos 1960-tól, humángenetikus képesítéssel rendelkezik 1979-től. Az orvostudomány kandidátusa címet 1972-ben, az orvostudomány doktora címet 1989-ben nyerte el. Egész szakmai pályafutását a Szegedi Tudományegyetem egyik jogelődjén, a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen töltötte, előbb az Orvosi Biológiai Intézetben, majd az Ő általa alapított Orvosi Genetikai Intézetben, amelynek 1990-től volt szervezeti egységvezetője. Tudományos tématerületei a properdin és complement-rendszerek, genetika, humángenetika, cytogenetika, meioticus vizsgálatok, praenatalis genetika. Egy tankönyvet, négy könyvfejezetet, kilenc egyetemi jegyzetet írt. Cummulatív impact faktora meghaladja a 40-et. Közel félszáz külföldi kongresszuson vett részt, több hazai és nemzetközi tudományos társaság elnöke, alelnöke, tagja volt. Oktató munkáját széles körben folytatta, elméleti és gyakorlati órákat tartott magyar és angol nyelven az Általános Orvostudományi Karon klinikai genetikából, a Gyógyszerésztudományi Karon biológiából, magyar nyelven a védőnő hallgatók számára biológiából. Több évtizeden keresztül vezetett humángenetikából speciális kollégiumot. Megszervezte az Orvosi Genetikai Központot 1990-ben, majd 1994-ben tanszékké fejlesztette. Az Általános Orvostudományi Kar Dékánja volt 1991-1997 között.

Búcsúztatása 2016. szeptember 29-én, csütörtökön 15.00 órakor lesz az Újszegedi Temető ravatalozójában (Szőregi út 85.).

Emlékét tisztelettel megőrizzük!