tdk

2016. évi őszi TDK Konferencia

2016. november 04.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, a Fogorvostudományi Kar, a Gyógyszerésztudományi Kar és az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar közösen rendezi a 2016. évi helyi, őszi TDK Konferenciáját.

A 2016. évi őszi ÁOK-GYTK-FOK-ETSZK Tudományos Diákköri Konferenciája 2016. november 23-25-én kerül megrendezésre, amelynek alkalmával az ÁOK-n oktatási szünet lesz. A hallgatók részéről összesen 140 absztrakt érkezett be (110 ÁOK, 20 GYTK és 10 ETSZK).

A TDK Konferencia megnyitója 2016. november 23-án 8:30-kor lesz a Szent-Györgyi Albert Oktatási Központban (Szeged, Dóm tér 13.), amelynek keretében a 2016-os orvosi-élettani Nobel-díj kapcsán Dr. Juhász Gábor Lendület ösztöndíjas kutató tart előadást. Az előadás címe: Az autofág önemésztés molekuláris mechanizmusa: a 2016-os orvosi-élettani Nobel-díj.

A Konferencia tagozatai: Aneszteziólógia és intenzív terápia, Bioinformatika, Biokémia, Családorvoslás, Egészségtudomány, Élettan, Epidemiológia, Farmakológia, Fogorvostudomány, Gyógyszerésztudomány, Immunológia, Képalkotó diagnosztika, Kísérletes genetika, Klinikai genetika, Konzervatív klinikai orvostudomány, Kórélettan, Mikrobiológia, Molekuláris biológia, Morfológia, Operatív kísérletes orvostudomány, Operatív klinikai orvostudomány, Patológia, Preventív medicina, Sejtbiológia, Szociális medicina

A 2016. november 25-én tartandó záró rendezvényen 17 órától Dr. Bert Sakmann, Nobel-díjas tudós tart előadást „From single cells & single columns to cortical networks: Coincidence detection and synaptic transmission in brain slices and brains” címmel.

A díjátadó az előadást követően, 18 órakor kezdődik.

A konferencia programja ide kattintva olvasható (PDF) >>