EVS
Légy önkéntes a 27. Tusványos keretében! Itt tartózkodásod költségmentes!

2016. június 15.

Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület 10 olyan 18 és 30 év közötti fiatalt keres, akik július - szeptember időszakban 59 napot töltenének az erdélyi Tusnádfürdőn EVS önkéntesként, bekapcsolódva a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezésébe. Az itt tartózkodásuk költségeit (szállás, étkezés, egyszeri oda- és visszaút) az egyesület fedezi az Erasmus Plus program révén. Ugyanakkor a fiatalok zsebpénzben is részesülnek.

Tudod már mivel töltöd a nyarad?

Szeretnél utazni, kikapcsolódni egy fárasztó, tanulmányokkal vagy munkával töltött év után, de ugyanakkor hasznos szervezői tapasztalatot szereznél egy multikulturális közegben, mindezt költségek nélkül?

Akkor a 27. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor EVS önkéntes csapatában a helyed!

Az Erdélyi Ifjúsági Egyesület 10 EVS önkéntest keres a 27. Tusványosra Magyarországról!

Mit jelent az EVS vagy Európai Önkéntes Szolgálat? Itt olvashatsz a programról: http://fve.hu/evs.html

Mikor?

2016. július első hete – 2016. szeptember eleje (az érkezés július 4.-től 7.-ig történik)

Hol?

Tusnádfürdő, Hargita megye, Románia

A Tusnádfürdőn töltött 2 hónap (pontosabban 59 nap) alatt betekintést nyerhetsz és aktívan bekapcsolódhatsz a nyári egyetem szervezésének folyamatába, megtapasztalhatod, hogyan folynak e nagyszabású rendezvény előkészületei, megismerheted milyen részfeladatok vezetnek a diáktábor sikeres kivitelezéséhez.

Önkéntesként a következő tevékenységekbe fogsz bekapcsolódni:

- a rendezvény népszerűsítése az online felületeken és reklámanyagok terjesztésével,

- segítség nyújtás a tábor felújításában és díszítésében,

- az Európa Sátor programjainak megtervezése és kivitelezése, mely a fesztiválon belül lesz elhelyezve,

- egy stratégia kialakítása és reklámanyagok készítése a nyári egyetem részvevőinek tudatosítása céljából az újrahasznosítás fontosságáról,

- interkulturális tevékenységek szervezése a helyi közösség számára,

- segítség nyújtás a tábor kitakarításában és bezárásában a fesztivált követően,

- egyéb programok szervezésébe való bekapcsolódás.

Te vagy a megfelelő jelentkező ha:

- 18 és 30 év közötti fiatal vagy,

- nyitott vagy együttműködni illetve együtt élni más hasonló korú fiatalokkal,

- érdeklődsz a programszervezés iránt,

- kommunikatív, motivált vagy.

Mivel az önkéntesség az Erasmus Plus Program keretében fog megvalósulni, a következőkben részesülsz:

- fedezzük egyszeri oda és visszautad költségét az önkéntességi időszak elején és végén, a program által megszabott kereten belül (maximum 275 euróig),

- biztosítjuk szállásod a táborban,

- étkezési támogatásban részesülsz,

- zsebpénzben részesülsz: 2 euró/nap, azaz 59 nap alatt 118 euró,

- teljes körű Cigna biztosításban részesülsz,

- román nyelvlecke,

- megérkezést követően részvétel az EVS önkénteseknek szervezett tréningen.

További információt az alábbiak szerint kérj:

Ha az EVS programmal kapcsolatos a kérdésed, akkor keresd a magyarországi küldő szervezet koordinátorát a mokos.bela@fve.hu címen,

ha a fogadási feltételekkel, az önkéntesek tevékenységével kapcsolatban érdeklődsz, akkor a fogadó szervezet kapcsolattartójánál jelentkezhetsz az office.ata@gmail.com email címen.

Jelentkezz önéletrajzod és/vagy a tevékenységnek megfelelő motivációs levél elküldésével az office.ata@gmail.com email címre, illetve a http://goo.gl/forms/91RklpxyAhasAIzD2 linken megtalálható google adatlap kitöltésével.

Jelentkezési határidő: minél előbb, de legkésőbb 2016. június 20-ig (éjfél)!