dr_Petri_Andras
Kulka Frigyes Emlékérem és Jutalomdíj elismerésben részesült Dr. Petri András professzor

2016. június 28.

Dr. Petri András 1974-ben kapott orvosdoktori diplomát Egyetemünkön. 1978-ban sebész szakorvosi képesítést, 1982-ben kandidátusi, 1994-ben PhD fokozatot szerzett, 1995-ben habilitált. Végzése után előbb ösztöndíjasként dolgozott az Egyetem Kísérletes Sebészeti Intézetében, majd 1975-től klinikai orvos, 1979-től tanársegéd, 1984-től adjunktus, 1997-től docens, 2003-tól egyetemi tanár a Sebészeti Klinikán. 1998-99 között egy évig a Bajai Kórház Sebészeti Osztályának osztályvezető főorvosa. Számos hazai és nemzetközi tudományos társaság tagja. Fő szakterülete a nyelőcsősebészet, mikroérsebészet, a máj- és a portalis hypertensio sebészete, a portalis hypertensio pathophysiologiája, az endokrin sebészet.

2002-ben Markusovszky-díjban részesült.

Professzor Úr aktívan részt vesz az orvostanhallgatók magyar és idegen nyelvű oktatásában, hosszabb ideje tanulmányi felelősi feladatokat is ellát, tagja számos kari bizottságnak, a hallgatók által elismert és nagy népszerűségnek örvendő oktató.

Kiváló oktató, oktatásszervező és szakmai munkássága elismeréseként a Kar Tanácsa Kulka Frigyes Emlékérem és Jutalomdíjban részesítette.

Gratulálunk!