szakmodszertan_nyertesek_
fotó: mta.hu
Dr. Burián Katalin nyert az MTA szakmódszertani pályázatán. Gratulálunk!

2016. június 28.

A Magyar Tudományos Akadémia szakmódszertani kutatócsoportok alapítására és működésének négyéves támogatására hirdetett meg pályázatot. Örömmel adunk hírt, hogy a Szakmódszertani Programtanács június 20-i ülésén támogatásra javasolta a Dr. Burián Katalin az SZTE ÁOK Orvosi Mikrobiológiai és Immunbiológiai Intézet vezetőjének a 2016. évi felhívásra benyújtott pályázatát.

"Burián Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Orvosi Mikrobiológiai és Immunbiológiai Intézet tanszékvezető egyetemi docense olyan mikrobiológiai gyakorlatokat és projekteket dolgoz ki, amelyek elősegítik a középiskolai biológiai ismeretek elmélyítését, elméleti és gyakorlati alkalmazását. A gyakorlatok célja, hogy kialakítsa általuk az új ismeretek önálló megszerzésének képességét, gyakorlati jártasságot biztosítson a laboratóriumi vizsgálatokban, megtanítsa értelmezni a kísérletek során kapott eredményeket, és tudatos kérdésfeltevésre ösztönözze a diákokat."

Forrás: mta.hu