clinical_skills

Clinical Skills" Course for Medical Students

2016. június 24.

Az ÁOK Orvosi Készségfejlesztési Központ, a Sebészeti Műtéttani Intézet, a Gyermekgyógyászati Klinika és a Traumatológiai Klinika munkatársainak a közreműködésével, harmadik alkalommal került megrendezésre 2016. június 20.-án a "Clinical Skills and Emergency Care Summer Course for Medical Students" tanfolyam.

Az 5. és 6. évfolyamos angol nyelvű képzésben résztvevő hallgatók egy napos intenzív képzés keretén belül sajátították el a Központban rendelkezésre álló eszközök és szimulációs témakörökben jártas előadók segítségével a következő gyakorlati készségeket: alapfokú újraélesztési és gyermeksürgősségi helyzetek szimulációját, hólyagkatéterezést, nazogasztrikus szonda levezetést, Seldinger technikát, vénabiztosítást és endotracheális intubációt. A tanfolyam 4 fős kiscsoportos foglalkozások keretében, témakörönként 5 helyszínen valósult meg, és a nap végén tesztvizsgával zárult.