sofi_dijasok_2016_foto_gemes_sandor
fotó: Gémes Sándor
ÁOK-s hallgatók Sófi ösztöndíja

2016. július 05.

Az idei tanévben a 200 ezer forinttal járó Sófi-ösztöndíjjal M. Tóth Orsolya orvostanhallgatót az agyi vérkeringés kutatásáért jutalmazták.

A Biológia Doktori Iskola kategóriájában az elismerést a vér-agy gát felépítésével foglalkozó Nyúl-Tóth Ádámnak, az Általános Orvostudományi Kar másodéves PhD-hallgatójának ítélte a kuratórium.

A Sófi József Alapítvány graduális képzési fődíját (Dr. Ferenczy Lajos emlékdíjat) Szeredi Ivett Dorina végzős Biológus MSc hallgató kapta. Szeredi Ivett Dorina 2013 óta végez tudományos diákköri munkát az ÁOK Élettani Intézetében, és több helyi és országos TDK konferencián képviselte az Intézetet (és a Kart) szép eredményekkel. Ősztől az ÁOK Élettani Intézetben kezdi el PhD képzését.

Gratulálunk!