euroheadpain

Széles körű összefogás a migrénes fejfájás legyőzésére

2015. október 01.

Szegedi kutatók is keresik az európai lakosok 15%-át érintő betegség gyógymódját.

Akit időnként megtámad a migrénes fejfájás, az olykor bármit megadna, csak hogy múljon a gyötrelme. Sajnos ezt a betegséget az európai lakosok közel

15%-a ismeri és krónikus formája súlyos életminőség-romlást, illetve munkaképesség-csökkenést okoz. Most éppen egy tucat egyetemi kutató csoport fogott össze, a kaliforniai egyetemtől a szegedi orvos-, gyógyszerész-, valamint Toldi József professzor személyében a természettudományi karig , hogy vizsgálják a migrénes fejfájás lefolyását és keressenek új gyógymódokat. A vállalkozás súlyát jelzi az Európai Unió 6 millió eurós támogatása. Tráser László összeállításában először Vécsei László akadémikus orvosprofesszort, a szegedi kutatócsoport vezetőjét, majd Fülöp Ferenc akadémikus vegyészprofesszort hallják.

A hanganyag meghallgatásához kattintson ide!