2015. október

2015. október 29.

87 éves korában, méltósággal viselt betegség következtében, 2015. október 16-án elhunyt Dr. Szilárd János András, az orvostudományok kandidátusa, emeritus professzor, az SZTE jogelőd Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem rektora, az Ideg-és Elmegyógyászati Klinika korábbi tanszékvezető egyetemi tanára.

2015. október 22.

A szegedi angol nyelvű orvosképzésben végzett volt diákok a program 30. évfordulóját ünnepelték koncertekkel, sportrendezvényekkel és gálavacsorával a szeptember 18 és 20 közötti programsorozat keretein belül.

2015. október 21.
A rendezvényre kilátogatott Prof. Dr. Bari Ferenc Dékán Úr,
Dr. Kincsesné Dr. Ágoston Zsuzsanna KT Elnök valamint az FDSZ Elnöke Lele Mária is.
Az ÁOK, GYTK és a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ intézeteiből közel 600 fő vett részt a pikniken.
2015. október 21.

Időpont: 2015. november 14.

Helyszín: SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Oktatási Központ (Szeged, Dóm tér 13.)

2015. október 13.

A díj odaítélésének indoklása szerint: "Az intézmény megújult infrastruktúrája, korszerűbbre cserélt gépparkja magas szolgáltatási és szakmai színvonalat biztosít."

2015. október 09.

Prof. Gül Güner Akdogan, a FEBS Oktatási Bizottságának elnöke (Federation of European Biochemical Societies) előadást tart Szegeden.

2015. október 07.

A Szegedi Tudományegyetem Kardiológiai Központját érte az a megtiszteltetés, hogy az MKT Intervenciós Kardiológiai Munkacsoportjának tudományos és továbbképző Kongresszusát megszervezheti október 8-10. között.

2015. október 07.

„Egészségtan Mindenkinek” címmel Folytatódik a MET és az EDUVITAL 3 éves Szabadegyetem előadássorozata.

2015. október 07.

Két külföldi előadó is elfogadta a szegedi meghívást, ezzel is emelve a rendezvény szakmai színvonalát.

2015. október 06.

Innovatív lehetőségek a dizájner drogok azonosításában és terjedésének visszaszorításában címmel rendezte meg klubestjét az SZTE Innovációs Klubja. A vendég dr. Kereszty Éva, az SZTE ÁOK Igazságügyi Orvostani Intézetének tanszékvezető egyetemi docense és dr. Zacher Gábor toxikológus, a Honvéd Kórház Sürgősségi Osztályának vezetője.