doktoravato_kiemelt

Doktoravató ünnepség a habilitált és PhD-fokozatot szerzők számára a Szegedi Tudományegyetemen

2019. január 21.

17 habilitált és 110 PhD fokozatot szerző tudóst fogadott doktorrá a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) avató tanácsa. Az SZTE Szenátus doktori ünnepségét 2019. január 18-án az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Kongresszusi (TIK) termében tartották.

Koppantott a rektori bottal az „egyetemi hajdú”, bevonult a színpadra az SZTE Avató Tanácsa és az Egyetemi Doktori Tanács néhány tagja, felhangzott a Himnusz. Az egyetemi hagyományokat követve kezdődött el 2019. január 18-án 11 órakor a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa doktori ünnepsége.

Az SZTE TIK kongresszusi terme nézőterének első soraiban az ünneplőbe öltözött doktoranduszok foglaltak helyet, mögöttük a habilitációs és doktori vizsgán túljutott tudósok rokonai és barátai ültek.

Az SZTE rektora nevében Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese bejelentette: az Egyetem Habilitációs Bizottsága a bölcsészettudomány területén 2, az orvos- és gyógyszertudományok területén 7, a társadalomtudományok területén 3, valamint a természet- és műszaki tudományok területén 5 habilitált doktor címet ítélt oda.

A tudósokat és vendégeiket köszöntve az SZTE Zeneművészeti Kar Különleges Tehetségek osztályának hallgatója, Sztathatosz Sebestyén hegedűn adta elő Hubay Jenő Variációk egy magyar témára című művét.

Az SZTE Habilitációs Bizottság elnöke, Prof. Dr. Krisztin Tibor akadémikus bejelentette: a habilitálás a tudományágukban önálló egyetemi előadások tartásának jogával ruházza föl azokat, akik az eljárás során igazolták oktatói és előadói képességüket, valamint tudományos teljesítményüket. Prof. Dr. Kónya Zoltán, az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese nyújtotta át az oklevelet a habilitált doktoroknak.

Habilitált doktor immár: Dr. habil. Bibok Károly, Dr. habil. Fazekas Gábor, Dr. habil. Gyémánt Richárd, Dr. habil. Kanó Izabella, Dr. habil. Kovács Ferenc, Dr. habil. Kozma-Bognár László, Dr. habil. Lőrincz László Magor, Dr. habil. Mátrai Zoltán Tamás, Dr. habil. Mendler Luca, Dr. habil. Mérő Katalin, Dr. habil. Mikala Gábor, Dr. habil. Nagy Nikoletta, Dr. habil. Nagy-György Judit, Dr. habil. Spengler Gabriella, Dr. habil. Toldi Gergely, Dr. habil. Türke András István, Dr. habil. Varga Edina Tímea.

A legtöbben, öten, a klinikai orvostudományokhoz tartozó témakörből tartották annó habilitációs előadásukat. Biológia tudományokból hárman, ketten-ketten interdiszciplináris orvostudományból és közgazdaságtudományból, míg egy-egy személy nyelv-, állam- és jog-, földtudományból, valamint matematika és számítás-, illetve történelemtudományból habilitáltak.

A Szegedi Tudományegyetemen 19 doktori iskola működik. A most záruló ciklusban az SZTE Doktori Tanácsa összesen 110 doktori fokozatot adományozott. A Szegedi Tudományegyetem Doktori Tanácsa az Állam- és Jogtudományi Karon 2, az Általános Orvostudományi Karon 30, a Bölcsészettudományi Karon 28, a Gazdaságtudományi Karon 1, a Gyógyszerésztudományi Karon 6, a Természettudományi és Informatikai Karon 43 doktori fokozatot adományozott – jelentette be az ünnepség elején az SZTE tudományos és innovációs rektorhelyettese.

PhD tudományos fokozatot szerzett az SZTE Általános Orvostudományi Kar doktori iskoláiból: Dr. Balla Eszter, Dr. Bognár Anna, Dr. Danis Judit, Dr. Deák Éva Dr. Oláh Zita, Dr. Dimitri Barski, Dr. Fábos Beáta, Dr. Földeák Dóra Melinda, Dr. Haskó János, Dr. Jakó Mária, Dr. Kasza Ágnes, Dr. Kristóf Attila András, Dr. Lantos Ildikó Ilona, Dr. Mán Eszter, Dr. Maszlag-Török Rita, Dr. Matievics Vera, Dr. Mikó Ibolya, Dr. Nyiraty Szabolcs, Dr. Nyúl-Tóth Ádám, Dr. Ottlakán Aurél, Dr. Őze Attila, Dr. Raimondo Maximilian Cervellione, Dr. Rusz Orsolya, Dr. Rutka Mariann, Dr. Szabó Emília Rita, Dr. Tokodi Margaréta, Dr. Tóth Anna Zsófia, Dr. Tóth Csaba, Dr. Újhelyi Mihály, Dr. Varga Viktória Éva.

Forrás:SZTEinfo