MOEOT

MOEOT ülés

2017. február 22.

Meghívó a Magyar Orvosképzési és Egészségügyi Oktatási Társaság Elnöke ezúton tisztelettel meghívja tagjait a Társaság 2017. február 24. (péntek) napján 10.30 órakor tartandó összejövetelére.

A találkozó helye:

SZTE ÁOK Dékáni Hivatal Dékáni Tanácsterem (6725 Szeged, Tisza L. krt. 109. sz.)

A tervezett program:

10.30-11.00

Bevezető, beszélgetés dr. Ladányi Márta helyettes államtitkár asszonnyal

11.00-13.00

Szekció ülések

13.30-14.45

Ebéd

15.00-16.00

ELI Lézerközpont látogatás

Napirendi pontok:

1. A felvételre került egyetemisták (elsősorban az orvos- és egészségtudományi szakok) foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálatainak kérdései (Hajnal Ferenc)
  2. Az oktatók oktatásáról, és a budapesti tapasztalatokról (Kiss Levente)
  3. A VI. (szigorló) év átalakításának terve, tekintettel a rezidens-képzés tehermentesítésére (Palkó András)
  4. Az elméleti intézetek oktató munkatársainak aggasztó fogyásáról, és a teendőkről (Bari Ferenc)
  5. Egyebek

Külön szeretettel várjuk a Dékáni Hivatalok, Tanulmányi Osztályok, és a Szakképzési Központok vezetőit és munkatársait.

Adminisztratív szekció napirendi pontjai:

1. A hallgatói egészségügyi alkalmassági vizsgálatok kérdése
  2. Költségtérítés mérséklés szabályozása, kérelmezés, döntés metódusa (vendéghallgatók díjfizetése, ill. rájuk vonatkozó kari szabályzat)
  3. Hallgatói kommunikáció színterei, melyik a (leg)hatékonyabb: honlap, e-mail, Neptun, Facebook, stb.?
  4. Neptun rendszer használata több szemszögből (átállás, fejleszthetőség, órarend, terem, oktatók nyilvántartása modulok). Neptun rendszer kínálta lehetőségek kihasználása (záróvizsga modul, kérvények, órarend, tanterem nyilvántartás, gyakorlati jelentkeztetés, feedback)
  5. Terem gazdálkodás technikai-adminisztratív kérdései (hogyan, ki, mennyiért, milyen felszereléssel, technikai személyzettel, takarítással, stb.)
  6. A pécsi ülésen elindított, gyakorlati helyekkel/hallgatókkal kapcsolatos szerződéskötés téma folytatása
  7. Tanévbeosztás és a mintatanterv óraszámainak összefüggése
A Szakképzési Központok munkatársainak programterve:

1. Külső szakképző-helyi akkreditáció - RENY program bemutatása (Dr. Forrai-Werling Márta)
  2. Grémiumi díjazás tapasztalatai 2016., a beszámoló készítés alapelvei.
  3. Egyeztetés a grémiumi díjazás 2017 évi elveiről
  4. Licence képzések jelen helyzete (akkreditáció kérdése - egyetemi helyzetjelentés)
  5. Rehabilitációs medicina - képzési program - ki hogy kezeli
  6. Törzsképzési tanfolyam - feed-back - változtatási javaslatok
  7. Rezidensek szakvizsga előkészítő kötelező tanfolyamainak finanszírozása (amennyiben nem a szakképzésének megfelelő egyetem a szervező)
  8. Egyebek

Du. 15:00 órakor látogatás az új ELI központban

Részvételére feltétlenül számítunk. Az egyes napirendekhez tartozó munka-anyagokat beérkezésük után azonnal továbbítjuk.

Prof. Dr. Bodosi Mihály

elnök