2018. szeptember

2018. szeptember 26.

Gyorsabban és hatékonyabban hathatnak a jövőben a gyógyszerek Dr. Csapó Edit, a „L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért” díjazott kutatásai eredményeinek felhasználásával.

2018. szeptember 26.

Szeged - Tizennegyedik előadását rendezik meg a Szegedi Polgári Platform a Mocsárvilágtól a Dóm térig című előadás-sorozatának:

2018. szeptember 26.

ezzel a jelmondattal szervez második alkalommal egész napos véradást a Szegedi Tudományegyetem és az Országos Vérellátó Szolgálat. A szegedi egyetem polgárai október 3-án, szerdán 10 órától ismét csatlakozhatnak az önkéntes véradók táborához a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.

2018. szeptember 24.

A Szegedi Tudományegyetem elindította a Virtus Vállalkozáskatalizátor programját, amelynek elsődleges célja, hogy a vállalkozói szemléletet és a vállalkozói kedvet népszerűsítse az egyetemisták és a kutatók körében. A program nyitórendezvényét Co-creation: az ipari-egyetemi együttműködés jövője címmel tartották szeptember 19-én.

2018. szeptember 24.

Ősszel is színes programokkal várja az érdeklődőket a SZTE Konfuciusz Intézet.

2018. szeptember 20.

A Szeged-Csanádi Egyházmegye első püspöke, Szent Gellért ünnepéhez kapcsolódva komolyzenei fesztivál rendeznek péntektől Szegeden. A fesztivál október 1-jén a zene világnapján Az orgona mesterei című koncerttel zárul.

2018. szeptember 19.

Évente megrendezésre kerül az egész Európát behálózó ADEE (Association for Dental Education in Europe) által szervezett fogorvosi oktatási találkozó.

2018. szeptember 19.

A program 4 hónapon át tart, ahol elmélyíthetitek az egyetemen megszerzett tudást a gyakorlatban.

2018. szeptember 18.

Szeged - Több mint 10 éve menedzserként dolgozik a szegedi gyermeksebész, Németh László. 15 év után tért vissza a városba, két hete ő a klinikai központ új elnöke.

2018. szeptember 18.

Befektetőt keresni sokféleképpen lehet. Bencsik András a következőt választotta:

2018. szeptember 18.

A jubileumok jegyében paprikakoszorút helyezett el a 125 éve született Szent-Györgyi Albertnek az SZTE központi épülete előtti szobránál Dr. Fendler Judit kancellár és Dr. habil Zakar Péter, az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese. A bensőséges ünnepségen elmondott köszöntőjében a kancellár párhuzamot vont a 90 évvel ezelőtti és a közeljövő egyetemi fejlesztései között.

2018. szeptember 17.

Százhuszonöt éve, 1893. szeptember 16-án született Szent-Györgyi Albert, a C-vitamin felfedezője, az első és máig az egyetlen magyar tudós, aki a Nobel-díjat idehaza végzett munkájáért kapta meg.

2018. szeptember 17.

Tisztelettel meghívjuk az EFOP-3.4.3-16-2016-00014 a Magyar Arc-, Állcsont- és Szájsebészeti Társaság XXII. Kongresszusa és Szegedi Fogorvos Találkozó Prevenciós és Népegészségügyi Szimpóziumára.

2018. szeptember 14.

A Pedagógusképző Kar keretein belül működő Mentor(h)áló Központ új programot ajánl, mely egyrészről több tudományág területét is érinti, másrészt - témája miatt - különösen izgalmas lehet a Szegedi Tudományegyetemen tanuló valamennyi hallgató részére.

2018. szeptember 14.

Több mint egy tucat kerekasztal-beszélgetés, csaknem kétszáz előadás és számos poszter, néhány videobemutató – ez a Magyar Fül-, Orr-, Gége és Fej-, Nyaksebész Orvosok Egyesülete (MFOE) 45. kongresszusának, valamint az MFOE Audiológiai Szekciója 55. Vándorgyűlésének számokban kifejezhető jellemzője.

2018. szeptember 14.

Az SZTE Neveléstudományi Intézet és Oktatáselméleti Kutatócsoport szervezésében – augusztus 28. és szeptember 8. között – sikeresen lezajlott az egyetemi bemeneti kompetenciamérés.

2018. szeptember 13.

Közeledik a pályázat beadási határidő (2018. október 10.) a PhD-val rendelkező oktatók, kutatók számára meghirdetett Fulbright ösztöndíjra.

2018. szeptember 12.

A Szegedi Tudományegyetem Szegeden és Hódmezővásárhelyen mintegy 300 programmal várja az érdeklődőket a Kutatók Éjszakáján.

2018. szeptember 12.

Az SZTE Általános Orvostudományi Kar új vezetése számos olyan új feladattal szembesül, amelyek megoldásához kitartó, együttes erőfeszítésre lesz szükség.

2018. szeptember 12.

Évről évre egyre több külföldi hallgató jelentkezik a Szegedi Tudományegyetemre.

2018. szeptember 11.

A Központi Statisztikai Hivatal október 24–26. között rendezi meg a 40. Nemzetközi Időmérleg-konferenciát, amelyhez kapcsolódóan pályázatot hirdetett.

2018. szeptember 11.

Külföldi diákoknak tartott előadást az áldozattá válás elkerüléséről a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési munkatársa.

2018. szeptember 11.
Csalók küldenek a NAV nevében hamis értesítéseket azért, hogy személyes ügyféladatokat szerezzenek meg – figyelmezteti az SZTE polgárait az egyetem Informatikai és Szolgáltatási Igazgatóság Üzemeltetési és Rendszertámogatási Irodája.
2018. szeptember 10.

A Szegedi Tudományegyetemen az idei tanévben több mint 1300 új külföldi diák kezdi meg tanulmányait.

2018. szeptember 06.

Az egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi karának új dékánjai adtak interjút a Diagnózis magazinnak.