2021. április 20.

A 2021/2022. tanévi Új Nemzeti Kiválóság Program pályázati kiírásait 2021. április 19-én jelentették meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint az ÚNKP hivatalos honlapján.

2021. április 19.

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre kerül az SZTE Mozdulj!, amelynek főszervezői az SZTE Sportközpont/SZTE Sportiroda. A centenáriumi tanévhez kapcsolódva a versenykiírás az SZTE 100 elnevezést kapta. Csatlakozzatok!

2021. április 16.

Az SZTE ÁOK Orvosi Vegytani Intézetének professzora egy olyan kutatáshoz írt publikációjával érdemelte ki az elismerést, amelynek segítségével új diagnosztikai módszereket és antibakteriális szereket fejleszthetnek ki. Az online díjátadón egy Nobel-díjjal kitüntetetett biokémikus is előadást tartott.

2021. április 14.

A készülék segítségével intenzív osztályos ellátást igénylő súlyos tüdőbetegségben vagy szívbetegségben szenvedő újszülöttek, csecsemők, gyermekek szervpótló kezelését is el tudják végezni. A berendezés segíthet jelentősen csökkenteni a tartós szövődmények kialakulását is a kis betegeknél.

2021. április 12.

Minden idők legsikeresebb szereplését érték el karunk hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. Karunk hallgatói 13 első, 17 második helyezést és 13 különdíjat hoztak el az OTDK-ról!

2021. március 04.

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

2021. január 21.

Új, három oldalról üvegezett és korszerűen megvilágított tárlókat kapott az SZTE ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet Gellért Albert Anatómiai Múzeum európai szinten is egyedülálló humán preparátum gyűjteménye. A medikusképzés szolgálatába állított kiállítás közel 500 készítményéről az év végére háromdimenziós atlasz is készül.

2020. november 25.

Közzétette 2021-es felsőoktatási rangsorát a Figyelő. Az intézményi abszolút rangsorban az SZTE a legjobb vidéki egyetem, miközben a képzésterületi listán az első helyen áll az SZTE Általános Orvostudományi Kar.

2020. december 10.

Az ünnepségre a Szegedi Nemzeti Színházban került sor 1987. december 10-én, éppen fél évszázaddal a Nobel-díj átvételét követően. Megnyitó beszédet Prof. Dr. Szilárd János rektor mondott.

2017. július 25.

Csatlakozz az ÁOK Facebook oldalához, ha naprakészen szeretnél informálódni a szotés dolgokról!

unkp_a_jovo_te_vagy

szte_100_fb_esemeny_borito_