erdi_tamas

Érdi Tamás zongoraművész és a szegedi Universitas Szimfonikus Zenekar jótékonysági koncertje

A Szegedi Nemzeti Színházban 2015. november 30-án, hétfőn 19:30 órás kezdettel a világhírű zongoraművész, Érdi Tamás ad jótékonysági hangversenyt.

A koncerten közreműködik a Szegedi Tudományegyetem volt és jelenlegi hallgatóiból álló Universitas Szimfonikus Zenekar, Somorjai Péter vezényletével. Az est fővédnöke dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora, megnyitó beszédet mond dr. Karsai Krisztina oktatási rektorhelyettes.

napfenyes-CMYK-A4-6mmbleed-01

qsnyito

A szegedi universitas a tudományterületek közül az orvostudományi szakterületen teljesített a legerősebben, ahol a prominens 351-400. helyen végzett az intézmény a QS World University Rankings by Subject legfrissebb kiadásában

Gyermekklinika_TiszaLajos_felol

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinika új épületszárnnyal gazdagodik. A közelmúltban megkezdődtek a Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai részleg építkezési munkálatai. A 2,3 milliárd forint értékű beruházás jóvoltából várhatóan 2022-re elkészül az ország legkorszerűbb gyermekpszichiátriai intézete.