265agyas

Visszaélnek a Szegedi Tudományegyetem Sebészeti Klinika nevével

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika és annak igazgatójának nevével visszaélve több cikkben hamisan reklámoznak olyan készítményeket, amelyek az érrendszeri betegségeket gyógyítják.

Az online felületen elérhető írásokban a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika vezetőjét kérdezik - az egyik írásban egy bizonyos dr. Kovács György professzort, a másik cikkben pedig dr. Gábor Katonát - az érrendszerről. A nagyobb hatás kedvéért a hamis interjúk mellé az állítólagos professzorok fotóit is mellékelték.

A szakmainak feltüntetett írások azt állítják, hogy a készítmény „1,5 hónap alatt 4 kiló koleszterin plakkot old fel, majd vezet ki a szervezetből”, az „ereket kitisztítja”, és az életet akár 11-17 évvel is meghosszabbítja.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika igazgatója, Prof. Dr. Lázár György hangsúlyozza, hogy a hirdetés a Sebészeti Klinikára hivatkozik ugyan, de a benne szereplő információkból semmi sem igaz. Visszaélés történt a klinika nevével.

A Szegedi Tudományegyetem megteszi a szükséges jogi lépéseket, és egyben felhívja a lakosság figyelmét, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett formában és helyről, szakorvossal történő konzultációt követően szerezzenek be.

SZTEinfo

nyito_egyetemi_tajekoztato1

Az SZTE vezetői videóban tájékoztatták az egyetem polgárait a koronavírus okozta fertőzés terjedésének megelőzése érdekében tett intézkedésekről. Prof. Dr. Gellén Klára oktatási rektorhelyettes a távoktatással kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, Prof. Dr. Lengyel Csaba elnök a Klinikai Központot érintő változásokat ismertette. Dr. Fendler Judit kancellár a munkavállalókra vonatkozó intézkedésekről tájékoztatott. Az elhangzottakat írásban foglaljuk össze.

online_kerdoiv

Országos epidemiológiai előrejelzési rendszert fejleszt a Szegedi Tudományegyetem több hazai felsőoktatási intézmény és kutatócsoport bevonásával. A pontos fertőzésterjedési modellezéshez a járvány kitörése előtti és utáni kapcsolati és utazási szokásokról gyűjtenek adatokat. A kutatást egy online kérdőív néhány percig tartó kitöltésével bárki segítheti.