265agyas

Visszaélnek a Szegedi Tudományegyetem Sebészeti Klinika nevével

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika és annak igazgatójának nevével visszaélve több cikkben hamisan reklámoznak olyan készítményeket, amelyek az érrendszeri betegségeket gyógyítják.

Az online felületen elérhető írásokban a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika vezetőjét kérdezik - az egyik írásban egy bizonyos dr. Kovács György professzort, a másik cikkben pedig dr. Gábor Katonát - az érrendszerről. A nagyobb hatás kedvéért a hamis interjúk mellé az állítólagos professzorok fotóit is mellékelték.

A szakmainak feltüntetett írások azt állítják, hogy a készítmény „1,5 hónap alatt 4 kiló koleszterin plakkot old fel, majd vezet ki a szervezetből”, az „ereket kitisztítja”, és az életet akár 11-17 évvel is meghosszabbítja.

A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinika igazgatója, Prof. Dr. Lázár György hangsúlyozza, hogy a hirdetés a Sebészeti Klinikára hivatkozik ugyan, de a benne szereplő információkból semmi sem igaz. Visszaélés történt a klinika nevével.

A Szegedi Tudományegyetem megteszi a szükséges jogi lépéseket, és egyben felhívja a lakosság figyelmét, hogy gyógyhatású készítményeket kizárólag Magyarországon engedélyezett formában és helyről, szakorvossal történő konzultációt követően szerezzenek be.

SZTEinfo

dr_szarvas_ferenc_nekrologhoz

Dr. Szarvas Ferenc, a SZTE ÁOK I. Belgyógyászati Klinika professzor emeritusa 2020. június 30-án csendesen viselt betegségében végleg elszenderült. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

tombacz_dora_Lendulet

Hogyan lehetne hatékonyabbá tenni az egészségmegőrző diétás stratégiákat? Többek között erre a kérdésre is keresi a választ az SZTE Általános Orvostudományi Kar biológus adjunktusa: Tombácz Dóra évi 40 millió forint támogatással folytathatja a diéta és a sport kapcsolatával foglalkozó kutatásait.