QS_2019

Továbbra is az SZTE a legjobb hazai egyetem

Ismét a világ vezető egyetemei közé került a Szegedi Tudományegyetem. A Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as ranglistáján az 501-510. helyen végzett az intézmény. Ez a pozíció magyarországi viszonylatban a legjobb.

A világ egyik legelismertebb, felsőoktatási tevékenységeket minősítő cége, a brit QS június 19-én tette közzé a 2020-as évre vonatkozó legfrissebb toplistáját. Idén 82 ország 1620 egyeteme közül 1000 felsőoktatási intézményt rangsoroltak 6 szempont alapján. A lista összeállításakor figyelembe vették az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, az oktatók és a hallgatók arányát, valamint a külföldi hallgatók és oktatók számát.

QS_ranked-2020

A QS 2020-as listájára 7 magyar egyetem került, közülük a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el. A világrangsorban az SZTE az 501-510. helyen végzett. A korábbi évekhez képest javult az intézmény akadémiai elismertsége és az SZTE-n tanuló külföldi hallgatók aránya.

SZTEinfo

kivalo_klinikai_kozpont_2019

„Kiváló Klinikai Központ” elismerésben részesült a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ, amelyet október 8-án adtak át Budapesten a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum szervezésében rendezett XI. Medicina Konferencián

Husz_Sandor_prof

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy Husz Sándor professzor emeritus 79 éves korában, 2019. október 8-án tragikus hirtelenséggel elhunyt. Személyében egy országosan elismert és tisztelt dermatológus távozott közülünk. Iskolateremtő munkájával követendő példát hagyott az utókorra.