GaborDenes_dij

Felhívás: Gábor Dénes-díj 2019

A NOVOFER Alapítvány, a szakmai-erkölcsi támogatói között tudva az innovációért felelős szervezetek vezetőit, idén is meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A felterjesztés határideje 2019. október 10-e.

A díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon részt vevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja. A határainkon túl élő alkotó elismerésére javaslatot tehetnek a határainkon túli (Kárpát-medence és magyarság a világban) szakmai, valamint civil szervezetek. A díjak odaítéléséről a NOVOFER Alapítvány Kuratóriuma dönt.

A felterjesztéssel kapcsolatos részletes tudnivalók (tájékoztató, felhívás, adatlap) itt letölthetők.

Egyetem_Napja_nyito

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

erem_oldalak_keskeny

A Szegedi Tudományegyetem alapításának centenáriuma tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft névértékű ezüst, valamint 2000 Ft névértékű színesfém emlékérméket bocsátott ki a Szegedi Tudományegyetemen