GaborDenes_dij

Felhívás: Gábor Dénes-díj 2019

A NOVOFER Alapítvány, a szakmai-erkölcsi támogatói között tudva az innovációért felelős szervezetek vezetőit, idén is meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A felterjesztés határideje 2019. október 10-e.

A díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon részt vevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja. A határainkon túl élő alkotó elismerésére javaslatot tehetnek a határainkon túli (Kárpát-medence és magyarság a világban) szakmai, valamint civil szervezetek. A díjak odaítéléséről a NOVOFER Alapítvány Kuratóriuma dönt.

A felterjesztéssel kapcsolatos részletes tudnivalók (tájékoztató, felhívás, adatlap) itt letölthetők.

Nyito_Szell_Marta_IMG_9691

Erről Prof. Dr. Széll Mártát, az SZTE stratégiai rektorhelyettesét és Dr. Jancsó Gábort, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar professzor emerituszát kérdeztük

174-el_fentebb-01-01

174 helyet javított a Szegedi Tudományegyetem a Round University Ranking (RUR) orvostudományok szakterületi listáján: idén a világ legjobb 247 orvosképző intézménye közé került a tematikus rangsorban Magyarország első egyeteme