SZTE Info

IMG_8737

Piros orr flashmob a Gyermekklinikáért

A SZIN pénteki napján az ország legnagyobb „piros orr flashmobját” szervezik a Borsodi Nagyszínpad előtt, ahol a piros orrot viselő látogatók a szegedi Gyermekklinika eszközvásárlását támogatják.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Szegedi Ifjúsági Napok és a Karitáció Alapítvány idén a SZIN-en készül egy jótékonysági megmozdulásra, segítve a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Kliniaki Központ Gyermekgyógyászati Klinika B részlege Fertőző Osztályának eszközvásárlását.

IMG_8723

– Szeretnénk, ha a fesztivál pénteki napja arról szólna, hogy mindenki piros orrot viseljen, mutatva az összefogást és segítve a beteg gyermekek gyógyulásának esélyét – mondta Kolonics Erika, a SZIN főszervezője.

A jótékonysági akció célja, hogy egymillió forintot gyűjtsenek össze a gyermekklinika részére, azáltal, hogy a jótékony fesztiválozók egy-egy 400 forintos piros orr vásárlásával járulnak hozzá az akcióhoz.

Augusztus 30-án tehát a SZIN lesz Magyarország legnagyobb „piros orrú fesztiválja”, ahol a dolgozók és a látogatók piros orrot viselve, egyedülálló módon segítik a szegedi bohócdoktorokat.

SZTEinfo

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. december 02.

Kiemelt_Hernadi_Klara_1

A nyugati világban a mezőgazdaság, valamint a 3. világban például a textilipar szennyező anyagait képes kiszűrni az édesvizekből az a berendezés, amelynek a prototípusát az SZTE Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszéken a dr. Hernádi Klára professzor irányításával dolgozó csapat, az indiai Amity Egyetemmel közösen, fejlesztette ki.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *