SZTE Info

SZTE_RH_tulipan

Közel 300 programmal vár az SZTE Egyetemi Tavasz rendezvénysorozata

Az Egyetemi Tavasz a Szegedi Tudományegyetem hagyományos, tavaszi rendezvénysorozata, melyet az SZTE Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Iroda szervez immár tizenhatodik alkalommal. Április 11. és május 17. között 80 helyszínen közel 300 program közül válogathat a közönség.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A programban tudományos, ismeretterjesztő, kulturális, sport és szórakoztató programok, kari napok, konferenciák szerepelnek egyetemi és városi helyszíneken - szinte minden, ami a szorosan vett oktatáson, kutatáson kívül az egyetemen történik, és érdekes lehet a közönség számára. A programok nyitottak és többnyire ingyenesen látogathatók minden érdeklődő számára.

A fesztivál hivatalos megnyitója, hagyományosan a Költészet Napja, április 11-e. A Dugonics téri József Attila szobornál 14 órától a szegedi egyetem két egykori diákjára, József Attilára és Radnóti Miklósra emlékeznek a költőlegendák verseivel. Az Egyetemi Tavasz programsorozat az SZTE Dugonics téri épületének átriumában 18 órakor az egyetemi fotópályázat anyagából válogatott kiállítással nyílik.

A megnyitót megelőzően már április 8-tól programokkal várják az érdeklődőket: az Általános Orvostudományi Kar Dóm téri épületében orvostörténeti kiállítással, a Somogyi-könyvtárban Simai Mihály költő új verseskötetének bemutatójával. Folytatódik a már hagyományossá vált Vers délben sorozat: az Egyetemi Tavasz ideje alatt egy-egy egyetemi polgár vagy szegedi lakos elmondhatja, felolvashatja, előadhatja egyik kedves versét az SZTE Rektori Hivatal épülete előtt, Szent-Györgyi Albert szobránál, hétköznaponként 12 óra 10 perckor.

A részletes programfüzet itt érhető el.

A hivatalos megnyitó meghívója itt érhető el.

A kiemelt programok listája itt érhető el.

A Vers délben sorozat programjai itt érhetőek el.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2019. augusztus 02.

nyito_PB

Hogyan változik a lakosság véleménye egy sportesemény alatt? Milyen társadalmi hozadéka van egy nemzetközi sporteseménynek? Polcsik Balázs, az SZTE JGYPK Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjasa többek között ezeket a kérdéseket járta körül nyertes pályázatában. A fiatal kutatót tapasztalatairól és eredményeiről kérdeztük.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.

Eseménynaptár RSS

Rendezvénynaptár *

• augusztus 26. 08:00 - 31. 20:00
  • augusztus 28. 08:00 - 30. 18:00
    Az SZTE BTK Klasszika-filológia és Neolatin Tanszék nemzetközi konferenciája
  • augusztus 30.
    09:30 - 12:00
    9:30 Arrival and Presentation of SZTE Service Units: Frankofon Centre, American Corner, Confucius Institute, SZTE Counseling, Demola Programme; Meet the representatives at their stands;
    10:00 Opening Ceremony
    Welcome Speech: Dr. habil Péter Zakar, Vice Rector for International and Public Relations,
    and by Dr. Tamás Bene, Director for International and Public Relations
    10:30 Introduction of Mentoring System, Student Unions