Friss hírek

Non-invazív terhelés-élettani vizsgálati módok a sport és abetegellátás szolgálatában tudományos fórum
2024. február 23.

tudományos fórumra

Időpont: 2024. február 27. 14h-16h-ig
helyszín: 6725 Szeged, Semmelweis utca 6. II. emelet, Traumatológiai Klinika Referáló

2022. június 01.

A Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezeztt „Self care- Fókuszban a mentális egészségvédelmem„ című workshopon előadást tartott Dr. Mikulán Rita egyetemi adjunktus, a Sportorvostani Tanszék munkatársa „Orvostanhallgatók fizikai aktivitása és mentális egészsége közötti kapcsolatok vizsgálata” témában. A workshop középpontjában a mentális egészségre való felhívás állt.

2022. május 27.

A Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezeztt „Self care- Fókuszban a mentális egészségvédelmem „című workshopon előadást tartott Dr. Mikulán Rita egyetemi adjunktus, a Sportorvostani Tanszék munkatársa „Orvostanhallgatók fizikai aktivitása és mentális egészsége közötti kapcsolatok vizsgálata” témában. A workshop középpontjában a mentális egészségre való felhívás állt.

Magyar Sportorvos Társaság pályázat
2021. szeptember 21.

A Magyar Sportorvos Társaság pályázatot hirdet 40 éven aluli, Sportorvos Társasági tag szakemberek számára (orvos, testnevelő tanár, dietetikus, gyógytornász stb.).

A pályázat anyaga innen tölthető le.

2021. február 03.

ONLINE vagy SZTE ÁOK Szemészeti Klinika tanterme

6720 Szeged, Korányi fasor 10-11.

(az aktuális járványügyi szabályoktól függően)

2020. szeptember 21.

A járványügyi helyzetre tekintettel on-line konzultációs lehetőséget ajánlunk fel az egyetem hallgatóinak és dolgozóinak.

2020. szeptember 21.

A szaktanácsadást végzi Dr. Bárszki László: "A szaktanácsadáson a sérülést elszenvedett sportoló állapotfelmérése történik, átbeszéljük és értelmezzük a leleteket, eredményeket. Izületi mozgástartomány-mérésre és izomdiszbalanszok értékelésére kerül sor, melyek alapján azonosítjuk az alul-és túlműködő izomcsoportokat, így állítva fel célzott rehabilitációs tervet.

2019. október 04.

2019. szeptember 30.
2019. augusztus 29.

2019. SZEPTEMBER 21.

SZTE ÁOK Szemészeti Klinika tanterme

2018. szeptember 26.
2018. szeptember 10.

2018. SZEPTEMBER 22.

SZTE ÁOK Szemészeti Klinika tanterme

2018. augusztus 28.

2018. június 7. és 8. között került megrendezésre a Magyar Sportorvos Társaság 2018. évi Kongresszusa, Budapesten, a Hotel Arénában.

2017. december 15.

A Sportorvos Társaságok Európai Szövetségének (EFSMA) 10. kongresszusa Lisszabonban, Cascais-ban került megrendezésre november 16. és 18. között.

2017. november 10.

Rövidebb a várólista és teljes szakmai hátteret biztosít a Szegedi Tudományegyetem sportorvosi rendelője a diák sportolóknak.

2017. szeptember 28.

A Magyar Sportorvos Társaság pályázatot hirdet

1. Egyetemi Sportorvosi rendelés (beutaló nélkül):

szerda: 15.00-18.00

Traumatológiai Klinika fszt. 13. rendelő