mental

„Self care- Fókuszban a mentális egészségvédelmem„ workshop beszámoló

A Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezeztt „Self care- Fókuszban a mentális egészségvédelmem„ című workshopon előadást tartott Dr. Mikulán Rita egyetemi adjunktus, a Sportorvostani Tanszék munkatársa „Orvostanhallgatók fizikai aktivitása és mentális egészsége közötti kapcsolatok vizsgálata” témában. A workshop középpontjában a mentális egészségre való felhívás állt.

szoe

sport1A Kar Nagyoktatási épületében megrendezett eseményen, Dr. Mikulán Rita sportorvos doktornő, Racs Eszter, Fischer Nelli és Fényszárosi Éva SZAOK pszichológusok az alábbi témákat érintették előadásaik során.

• Időmenedzselés/halogatás és stressz
  • Fizikai aktivitás és a mentális egészség kapcsolata
  • Sport és étkezési zavarok
  • Megfelelő alváshigiéné fontossága
  • Adaptív stressz menedzsment és következményeik
  • Maladaptív stressz menedzsment és következményeik

sporto2Online intervenciós technikákkal gazdagodhattak a résztvevők, mely segít észbentartani a mentális egészségvédelmet.

1. Egyetemi Sportorvosi rendelés (beutaló nélkül):

szerda: 15.00-18.00

Traumatológiai Klinika fszt. 13. rendelő

Bejelentkezés munkanapokon 13.00-16.00 a következő számon: 30-313-5925

2. Megengedett teljesítménynövelési lehetőségek - antidopping szaktanácsadás

kedd: 16.00-18.00

Traumatológiai Klinika fszt. 13. rendelő

Bejelentkezés munkanapokon 13.00-16.00 a következő számon: 30-313-5925

Friss hírek

tudományos fórumra

Időpont: 2024. február 27. 14h-16h-ig
helyszín: 6725 Szeged, Semmelweis utca 6. II. emelet, Traumatológiai Klinika Referáló