Bezár
ÁOK Kari Kutatási Alap – SzegedTégedVár Pályázat (KKA-SZTV)

ÁOK Kari Kutatási Alap – SzegedTégedVár Pályázat (KKA-SZTV)

2018. október 05.
5 perc

ÁOK Kari Kutatási Alap – SzegedTégedVár Pályázat (KKA-SZTV)

 

A pályázat célja:

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Szeged Téged Vár (SZTV) címen pályázatot hirdet, melynek célja a Karhoz kötődő, nemzetközileg kimagasló teljesítményű kutatók és kiemelkedő fiatal tehetségek Magyarországról illetve külföldről történő hazahívása, illetve szegedi munkavégzésre irányuló szándékuk támogatása. A pályázat alapfeltétele, hogy a támogatott pályázó a Karral kötött szerződésének feltételeit teljesítse és hazatérte után legalább 5 évig a Karon dolgozzon.

 

Támogatandók köre:

Nemzetközileg elismert, tartósan kiemelkedő teljesítményű, 35-55 év közötti, klinikusok/kutatók. Alkalmasnak kell lenniük az elkövetkező 10-15 évben aktív klinikai/kutatói és kutatásvezetési munkára és ehhez versenypályázati kutatásfinanszírozás megszerzésére. A klinikus pályázónak olyan ismeret/készség birtokában kell lennie, mellyel az ÁOK Klinikai Központ valamilyen hiányzó facilitását tudná betölteni. A pályázónak meg kell felelni minimum a Kar egyetemi docens iránt támasztott tudományos követelményeinek. Csak olyan pályázó lehet alkalmas, akinek teljesítményéről a Kar Tudományos Értékelő Bizottsága úgy nyilatkozik, hogy megközelíti az MTA doktori követelmények szintjét és a támogatott program segítségével legkésőbb 5 éven belül eléri azt.

 

Támogatás formája:

A pályázók 2 évre kapnak személyi fizetési és kutatási támogatást. A támogatás tartalmazza a pályázó kutató illetményét és annak járulékait.

A támogatásból kiegészített illetmény a jelenlegi egyetemi tanári munkakör 1. fizetési fokozata), a 49 év alatti, az egyetemi tanári követelményeket el nem ért kutató esetében az egyetemi docensi munkakör 1. fizetési fokozata. Amennyiben a pályázó a jogviszony létesítésekor a közalkalmazotti besorolása alapján jogosult a fenti illetményre, úgy a pályázat alapján személyi fizetésre nem jogosult.

A két év elteltével mindkét esetben a közalkalmazotti bértábla szerinti fizetés lép életbe az egyetemen elért besorolás figyelembe vételével.

A támogatás a pályázat alapján magában foglalja ezen felül a kutatás/új klinikai módszer dologi és rezsi kiadásait, továbbá a kutatáshoz szükséges tárgyi eszközök beszerzésének fedezetét. A támogatás összege 5-15 M Ft. Az első évi eredmények alapján további támogatás lehetséges. Egy évben maximum 3 fő részére biztosítható pályázat. A Támogatás forrása a Kar saját bevétele.

 

A pályázó által benyújtandó anyagok:

  • Önéletrajz, mely tartalmazza a pályázó kutató publikációs és tudománymetriai adatait, a kutatási terv személyi előfeltételeit (az eddigi kutatási eredményeket) és egyéb releváns adatokat
  • Publikációs jegyzék
  • egy, legalább ötéves futamidejű kutatási/klinikai program rövid (maximum 3 oldal) és részletes leírását (maximum 25 oldal terjedelemben), szakmai indoklással és a megvalósíthatóság feltételeinek ismertetésével, valamint külön az első két évre vonatkozó részfeladatok megoldásának munkatervével (a kezdő dátum megadásával)
  • az elérendő célok konkrét - ahol lehetséges, számszerűsíthető - megjelölését (tervezett publikációk, pályázatok, PhD-témák, új műtéti/klinikai eljárások éves száma, finanszírozási impaktja, illetve egyéb releváns vállalások száma);
  • költségtervet két évre összesítve, valamint éves bontásban, táblázatos formában, illetve egy maximum 1 oldal terjedelmű szöveges indoklással ellátva
  • 2 olyan elismert kutató/klinikus ajánlását, akik nem állnak munkaviszonyban a befogadó kutatóhellyel
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázat adatai valósak
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati kritériumrendszert maradéktalanul elfogadja
  • Nyilatkozat arról, hogy a támogatást a tudományos közleményben az Acknowledgement" részben feltünteti (,,Supported by SZTE ÁOK-KKA No:<év>/<pályázati azonosító>")
  • Nyilatkozat, melyben a pályázó vállalja, hogy tudományos előadását ismerteti a soron következő Szent-Györgyi Napok során

 

A pályázat benyújtásának módja:

1.A pályázatot e-mail csatolt file-ként a Dékáni Hivatal címére: office.aokdh@med.u-szeged.hu kell beküldeni.

2.A dokumentum neve: ,,ÁOK-KKA_pályázatévhónapnap_pályázó vezeték és keresztneve" megjelöléssel, amit az E-mail tárgymezőjében is fel kell tüntetni.

3.A Tárgy mezőben kérjük még feltüntetni: SzegedTégedVár Pályázat

 

A pályázatok benyújtása folyamatos.

 

A pályázatok elfogadásáról a tudományos dékánhelyettes és a Kar Tudományos Értékelő Bizottsága javaslata alapján a dékán dönt, a rendelkezésre álló mindenkori pénzkeretek figyelembe vételével.

 

Értékelés szempontjai:

  • A pályázat tudományos impaktja, megvalósíthatósága, előzetes részeredmények megléte (10 pont)
  • A pályázó korábbi tudományos aktivitása, publikációs tevékenysége, hazai és nemzetközi elismertsége (10 pont)
  • A pályázat innovatív jellege, a Kari érték növekedése a pályázó munkája által (10 pont)

 

A pályázóra vonatkozó egyéb feltételek:

A kutatási témának olyan, nemzetközi érdeklődésre számot tartó, ígéretes kutatási irányba kell illeszkednie, amelynek eredményességi mutatója - nemzetközi értékelés szerint - kiváló, és az utóbbi 5 évben folyamatosan növekedett. Ennek részletezésére a pályázatban külön ki kell térni. Csak olyan pályázó lehet alkalmas, akinek teljesítményét a Kar Tudományos Értékelő Bizottsága egyöntetűen maximálisra értékeli.

A Pályázó vállalja, hogy - amennyiben még nem szerezte meg a MTA Doktora fokozatot - öt éven belül beadja pályázatát. A támogatással összemérhető kutatási támogatással rendelkezik és folyamatosan pályázik jelentős egyetemen kívüli kutatási támogatási forrásokra.

A pályázó önálló tudományos eredményeit szakterülete vezető tudományos folyóirataiban folyamatosan közölte és közli és már nyert el (összességében) legalább 20 millió Ft értékben saját jogon vagy társpályázóként kutatási pályázatot.

Előny, ha a pályázó az utóbbi 10 évben jelentős nemzetközi pályázati projektet vezetett vagy jelentős nemzetközi díjat nyert.

A pályázók a Kar valamely intézetéhez pályázhatnak. A pályázó befogadása esetén a jelölt további pályafutása is egy adott intézethez kapcsolódik.

A pályázónak minden év január 31-ig beszámolót kell készítenie (max 5 oldal), amelynek tartalmaznia kell az elért eredményeket, a kutatócsoport személyi és tárgyi fejlesztéseit, a következő évek munkatervét, valamint egyéb releváns adatokat (PhD védések, konferencia részvételek, stb). A kutatási eredményekről szóbeli beszámolót is kell tartania a támogatott kollégának a Kar Tudományos Bizottsága előtt, annak sorra kerülő ülésén az előző évi eredményeket ismertetve. A szóbeli beszámolót minden év március 15-ig kell megtartani.

A pályázók teljesítményét a Kar Tudományos Bizottsága értékeli az éves jelentések és a szóbeli beszámoló alapján, valamint dönt a további finanszírozásról.

Kapcsolattartó:

Ladányi Lilla, személy-és minőségügyi főelőadó, SZTE ÁOK Dékáni Hivatal, Szeged, Tisza Lajos krt. 109. 2. em.

Tel: 62/545-478, E-mail: ladanyi.lilla@med.u-szeged.hu

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek