2014. augusztus

2014. augusztus 30.

A 2014. novemberi ANGOL Profex egészségügyi szaknyelvi nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk. Megfelelő számú jelentkező esetén orvosi szaknyelvi tanfolyamot szervezünk angol nyelvből középfokon.

2014. augusztus 30.

Alapfokú német PhD nyelvvizsgára előkészítő tanfolyamot hirdetünk teljesen kezdő, az ÁOK Doktori Iskoláiban tanulmányokat folytató hallgatók részére.

2014. augusztus 25.

A Tanulmányi Osztály a felújítási munkálatok elhúzódása miatt 2014. augusztus 28-ig a 141. és 147. számú irodában érhető el.

2014. augusztus 21.

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere által kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Prof. Dr. Benedek György.

2014. augusztus 19.

Elkészültek a magyar és az idegen nyelvű képzés órarendjei a 2014-2015. tanév I. félévére

2014. augusztus 12.

Az ebola-járvány veszélye újabban már az európai lakosságot is nyugtalanítja, mint az tapasztalható volt a közelmúltban hazánkban is. De valójában mi ez a betegség, amely idén tavasz óta elsősorban Közép-Afrikai országokban jelent meg, egyes kutatók szerint, talán az ottani erdőirtások nyomán szabadult ki vírusa.

2014. augusztus 12.

Az Általános Orvostudományi Kar Dékáni Hivatala és a Hivatalhoz tartozó szervezeti egységek működési rendje a nyári leállás időszakában

2014. október 30.

A Magyar Aneszteziológai és Intenzív Terápiás Társaság keretein belül 2013-ban megalakult a Perioperatív Hemosztázis Szekció.

2008. november 12.

ÁOK teszt1 form

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében