2022. november

2022. november 29.

A Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Tanári Testületének ünnepi ülésére 2022. november 24-én (csütörtökön) 11.00 órakor került sor a Rektori Hivatal Dísztermében

2022. november 29.

Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Traumatológiai Klinika egykori alapító professzora, Simonka János Aurél születésének 75. évfordulóján rendeztek tudományos emlékülést a Szegedi Tudományegyetemen. Az eseményen felavatták Simonka János Aurél bronz domborművét és emléktábláját.

2022. november 09.

A Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Tanári Testülete ünnepi ülésére 2022. november 24-én (csütörtökön) 11.00 órakor kerül sor a Rektori Hivatal Dísztermében.

2022. november 09.

Az SZTE, az Orvostudományi Kar, a Belgyógyászati Klinika Déli telephelyés az Invazív Kardiológiai Részleg 2022. október 20. és 22. között rendezte a Magyar Kardiológusok Társasága Intervenciós Munkacsoportjával közösen a MKT Intervenciós Munkacsoport XXVIII. Kongresszusát

2022. november 03.

A SZAOK Klinikai Módszertani Pályázat keretén belül nyílt lehetősége egy 4 hetes tanulmányútra

Cochlear_galeria

Alacsony kockázat, óriási siker. Így jellemezhetők azok a hallásjavító műtétek, amelyekből több mint ezret végeztek már el a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjában. A süketen született kisgyermekeken segít és az időskori hallásvesztésre is megoldást jelent a Cochlear implantátuma. Gyártócégének képviselői Szegeden egyeztettek a további fejlesztési lehetőségekről a Prof. Dr. Rovó László által vezetett orvoscsoporttal.