2022.március

2022. április 07.

Szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani egy EUGLOH szervezte versenyt, amelyen mind a hallgatók, mind az oktatók, kutatók, mind az adminisztratív munkatársak részt vehetnek.

2022. március 31.

Elhunyt dr. Rázga Zsolt, az SZTE SZAOK Patológiai Intézet tudományos munkatársa. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

2022. március 25.

2022. április 2-án 8 órai kezdettel kerül sora NOÉ Egészségközpont és az SZTE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika regionális orvosi továbbképzésére „COVID-19 és a post COVID szindróma a klinikai gyakorlatban” címmel orvosok, gyógyszerészek és szakdolgozók részére.

2022. március 17.

Akkreditált klinikai gyakorlat a Keck School of Medicine of University of Southern California-n, LA (USA)

A pályázat beadási határideje: 2022. április 29.

2022. március 07.

Az MTA minden évben javasolhat egy fiatal kutatót a Japán Tudományfejlesztési Társaság (Japan Society for the Promotion of Science) posztdoktori ösztöndíjára. A JSPS támogatását elnyerő fiatal kutató a program keretében 12-24 hónapot tölthet el egy japán kutatóhelyen posztdoktori kutatóként.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.