2022. március

2022. április 07.

Szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani egy EUGLOH szervezte versenyt, amelyen mind a hallgatók, mind az oktatók, kutatók, mind az adminisztratív munkatársak részt vehetnek.

2022. március 31.

Elhunyt dr. Rázga Zsolt, az SZTE SZAOK Patológiai Intézet tudományos munkatársa. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

2022. március 25.

2022. április 2-án 8 órai kezdettel kerül sora NOÉ Egészségközpont és az SZTE Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika regionális orvosi továbbképzésére „COVID-19 és a post COVID szindróma a klinikai gyakorlatban” címmel orvosok, gyógyszerészek és szakdolgozók részére.

2022. március 17.

Akkreditált klinikai gyakorlat a Keck School of Medicine of University of Southern California-n, LA (USA)

A pályázat beadási határideje: 2022. április 29.

2022. március 07.

Az MTA minden évben javasolhat egy fiatal kutatót a Japán Tudományfejlesztési Társaság (Japan Society for the Promotion of Science) posztdoktori ösztöndíjára. A JSPS támogatását elnyerő fiatal kutató a program keretében 12-24 hónapot tölthet el egy japán kutatóhelyen posztdoktori kutatóként.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében