2022. május

2022. május 26.

2022. május 25-én köszöntötték a Szegedi Tudományegyetem Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjasait.

2022. május 24.

Pro Urbe-díj kitüntetésben részesült Prof. Dr. Boldogkői Zsolt molekuláris biológus, az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézet vezetője és Prof. Dr. Duda Ernő immunológus, genetikus, az SZTE SZAOK emeritus professzora. Gratulálunk!

2022. május 24.

Érdekel az egészségügyi angol? Szeretnél nappali hallgatói jogviszonyt munka mellett? Szükséged van az angol nyelvű kommunikációra egészségügyi környezetben?Van már diplomád, vagy idén végzel és van középszintű angol nyelvtudásod?

2022. május 23.

Összesen további 4 arany, 10 ezüst és 9 bronz fokozatú Talent-, és egy vállalati ösztöndíjat nyertek hallgatóink! Gratulálunk!

2022. május 18.

Az Amerikai Magyar Orvosi Szövetség - Magyarországi Tagozata (HMAA-HC) egyetemi hallgatóknak mellett rezidensek, a doktoranduszhallgatók és a szakorvosok részére egyaránt szervez évente nyári konferenciát.

2022. május 11.

Az alapítvány azzal a céllal jön létre, hogy elsősorban Magyarország jelenlegi határain kívül, az 1920. évi trianoni békeszerződéssel és az 1947. évi párizsi békeszerződéssel elcsatolt magyarlakta területeken, másodsorban az anyaországban működő orvosi oktató és gyógyító intézmények működését segítse.

2022. május 06.

2022. április 29-én a Szeged Városi Sportcsarnokban került megrendezésre az International Cultural Evening 2022. Több, mint 2500 fő vett részt a rendezvényen, amely a SZAOK finanszírozásában és az International Student Union of Szeged-del közös szervezésben valósult meg.

2022. május 06.

A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége karunk három intézetének, a Biokémiai Intézetnek, a Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikának, valamint az Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézetnek kiemelkedően magas színvonalú tudományos munkájuk elismeréseként Kiválónak Elismert Kutatóhely minősítést adományozta.

2022. május 04.

A L’ORÉAL Magyarország és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága idén huszadik alkalommal hirdeti meg ösztöndíjpályázatát a nemzetközi L’ORÉAL-UNESCO FOR WOMEN IN SCIENCE program szellemében, 2022. évre.

Pályázatok beérkezési határideje: 2022. május 22.

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban