2022. május

2022. május 24.

Érdekel az egészségügyi angol? Szeretnél nappali hallgatói jogviszonyt munka mellett? Szükséged van az angol nyelvű kommunikációra egészségügyi környezetben?Van már diplomád, vagy idén végzel és van középszintű angol nyelvtudásod?

2022. május 18.

Az Amerikai Magyar Orvosi Szövetség - Magyarországi Tagozata (HMAA-HC) egyetemi hallgatóknak mellett rezidensek, a doktoranduszhallgatók és a szakorvosok részére egyaránt szervez évente nyári konferenciát.

2022. május 11.

Az alapítvány azzal a céllal jön létre, hogy elsősorban Magyarország jelenlegi határain kívül, az 1920. évi trianoni békeszerződéssel és az 1947. évi párizsi békeszerződéssel elcsatolt magyarlakta területeken, másodsorban az anyaországban működő orvosi oktató és gyógyító intézmények működését segítse.

2022. május 04.

A L’ORÉAL Magyarország és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága idén huszadik alkalommal hirdeti meg ösztöndíjpályázatát a nemzetközi L’ORÉAL-UNESCO FOR WOMEN IN SCIENCE program szellemében, 2022. évre.

Pályázatok beérkezési határideje: 2022. május 22.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében