2022. május

2022. május 24.

Érdekel az egészségügyi angol? Szeretnél nappali hallgatói jogviszonyt munka mellett? Szükséged van az angol nyelvű kommunikációra egészségügyi környezetben?Van már diplomád, vagy idén végzel és van középszintű angol nyelvtudásod?

2022. május 18.

Az Amerikai Magyar Orvosi Szövetség - Magyarországi Tagozata (HMAA-HC) egyetemi hallgatóknak mellett rezidensek, a doktoranduszhallgatók és a szakorvosok részére egyaránt szervez évente nyári konferenciát.

2022. május 11.

Az alapítvány azzal a céllal jön létre, hogy elsősorban Magyarország jelenlegi határain kívül, az 1920. évi trianoni békeszerződéssel és az 1947. évi párizsi békeszerződéssel elcsatolt magyarlakta területeken, másodsorban az anyaországban működő orvosi oktató és gyógyító intézmények működését segítse.

2022. május 04.

A L’ORÉAL Magyarország és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága idén huszadik alkalommal hirdeti meg ösztöndíjpályázatát a nemzetközi L’ORÉAL-UNESCO FOR WOMEN IN SCIENCE program szellemében, 2022. évre.

Pályázatok beérkezési határideje: 2022. május 22.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.