2022. július

2022. július 13.

Dr. Hegyi Péter és Dr. Varró András professzorok 2022. július 5-én Münchenben átvették Bert Sakmann professzor Nobel Díj érmének és diplomájának eredeti másodpéldányát, amelyet a német professzor adományozott a Nemzeti Tudósképző Akadémiának.

2022. július 04.

Prof. Dr. Vécsei László akadémikus, a Neurológiai Klinika korábbi igazgatója 2022. június 17-én a Magyar Neurológiai Társaság 38. Kongresszusán a szegedi Neurológiai Klinika Miskolczi Dezső emlékérmét kapta! Gratulálunk!

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében