2021. november

2021. november 25.

Az SZTE egészségtudományi karainak Tudományos Diákköri Konferenciáját 2021. november 17-19. között online tartották meg. Gratulálunk minden résztvevőnek, különösen a díjazottaknak! Köszönet a szervezőknek!

2021. november 16.

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

2021. november 11.

Az SZTE Belgyógyászati Klinikája a korábbi évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is megrendezi a Szegedi Diabétesz Napot. Az idén XVI. alkalommal megszervezett, nagy szakmai érdeklődéssel kísért konferencia időpontja 2021. november 19-20., helyszíne a Rektori Hivatal díszterme

2021. november 08.

Kezdetét vette a XXVII. Szent-Györgyi Napok a Szegedi Tudományegyetemen - az ünnepélyes megnyitónak az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont, 2021. november 5-én.

2021. november 04.

Mély együttérzéssel tudatjuk, hogy életének 95. évében, 2021. október 31-én elhunyt Alföldi Lajos címzetes egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, orvos, bakteriológus, a mikrobiális genetika elismert kutatója, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont kutató professor emeritusa, a Szegedi Orvostudományi Egyetem, Orvosi Mikrobiológia Intézetének hajdani munkatársa.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.