2021. november

2021. november 25.

Az SZTE egészségtudományi karainak Tudományos Diákköri Konferenciáját 2021. november 17-19. között online tartották meg. Gratulálunk minden résztvevőnek, különösen a díjazottaknak! Köszönet a szervezőknek!

2021. november 16.

Az SZTE centenáriumi tanévének Egyetem Napja rendezvénysorozatát 2021. november 13-án Ünnepi Szenátusülés zárta. Hagyomány, hogy a Szegedi Tudományegyetem Napja alkalmából a felsőoktatási intézmény munkáját támogató jeles személyiségeknek Doctor Honoris Causa kitüntető címet, továbbá rangos egyetemi díjakat és elismerő okleveleket adományoz az universitas vezető testülete.

2021. november 11.

Az SZTE Belgyógyászati Klinikája a korábbi évek hagyományainak megfelelően ebben az évben is megrendezi a Szegedi Diabétesz Napot. Az idén XVI. alkalommal megszervezett, nagy szakmai érdeklődéssel kísért konferencia időpontja 2021. november 19-20., helyszíne a Rektori Hivatal díszterme

2021. november 08.

Kezdetét vette a XXVII. Szent-Györgyi Napok a Szegedi Tudományegyetemen - az ünnepélyes megnyitónak az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ adott otthont, 2021. november 5-én.

2021. november 04.

Mély együttérzéssel tudatjuk, hogy életének 95. évében, 2021. október 31-én elhunyt Alföldi Lajos címzetes egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, orvos, bakteriológus, a mikrobiális genetika elismert kutatója, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont kutató professor emeritusa, a Szegedi Orvostudományi Egyetem, Orvosi Mikrobiológia Intézetének hajdani munkatársa.

Izraeli_latogatas_2

Prof. Shaul Yatsiv (Head of Medical Profession Licensing Division) és Dr. Moshe Cohen (CEO Medical Doctor International Academy) 2022. június 15-én folytattak megbeszélést Karunk vezetőivel.

Kovacs_Kalman_kep

Őszinte részvéttel tudatjuk, hogy Dr. Kovács Kálmán, a SZOTE díszdoktora, az MTA külső tagja, Kanadában tevékenykedő orvos, tudós 2022. április 27-én elhunyt Torontóban