2021. március

2021. március 29.

Habilitált doktori címet kapott: Dr. Légrády Péter

PhD tudományos fokozatot szerzett az SZTE Általános Orvostudományi Karról: Dr. Biernacki Tamás István, Erdei Lilla, Giricz Zsófia, Gyukity-Sebestyén Edina, Dr. Hágendorn Roland, Dr. Horváth Zoltán, Dr. Inczefi Orsolya Ágnes, Dr. Járomi Péter, Dr. Kelemen Péter Bertalan, Dr. Kocsis Ádám László, Kovács Ildikó, Dr. Kuthi Levente, Laura Craciun, Dr. Mosztbacher Dóra, Dr. Nagy Károly, Dr. Nyilas Áron Gábor, Pálinkás Hajnalka Laura, Dr. Pap Éva Melinda, Polanek Róbert, Puskás Tamás, Dr. Rieth Anna, Dr. Salamon András, Dr. Südy Roberta, Szabó Írisz Piroska, Szatmári Angelika, Dr. Varga Linda, Dr. Vereb Tamás.

2021. március 09.

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázatot hirdet a folyó kutatásaihoz kapcsolható, gyógyszeripari tárgyú innovációk felkarolására. Pályázati felhívásukat a címre kattintva olvashatják.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.