2021.július

2021. július 22.

A program elérhető bármely magyar és angol nyelvű képzésben résztvevő hallgató számára, aki szeretné a hatodéves gyakorlatok egy részét egy amerikai kórházban eltölteni, melyet itthon is elfogadnak gyakorlatként. A pályázat beadási határideje: 2021. augusztus 31.

2021. július 15.

A felterjesztés határideje 2021. október 11.

2021. július 13.
4/2021. (VII. 12.) sz. rektori-kancellári együttes utasítása Szegedi Tudományegyetem rektorát és kancellárját megillető munkáltatói jogkörök eseti delegálásáról
2021. július 12.
2021. július 07.

Dr. Dux Mária, Dr. Venglovecz Viktória és Dr. Jost Norbert László egyetemi docensek, 2021. június 30-n ünnepélyes keretek között vették át a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsa által adományozott MTA Doktora oklevelet. Gratulálunk!

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében