2021.július

2021. július 22.

A program elérhető bármely magyar és angol nyelvű képzésben résztvevő hallgató számára, aki szeretné a hatodéves gyakorlatok egy részét egy amerikai kórházban eltölteni, melyet itthon is elfogadnak gyakorlatként. A pályázat beadási határideje: 2021. augusztus 31.

2021. július 15.

A felterjesztés határideje 2021. október 11.

2021. július 13.
4/2021. (VII. 12.) sz. rektori-kancellári együttes utasítása Szegedi Tudományegyetem rektorát és kancellárját megillető munkáltatói jogkörök eseti delegálásáról
2021. július 12.
2021. július 07.

Dr. Dux Mária, Dr. Venglovecz Viktória és Dr. Jost Norbert László egyetemi docensek, 2021. június 30-n ünnepélyes keretek között vették át a Magyar Tudományos Akadémia Doktori Tanácsa által adományozott MTA Doktora oklevelet. Gratulálunk!

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.