2021. január

2021. január 27.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport az alábbi német és angol nyelvtanfolyamokat indítja 2021 februártól: 1. Német szaknyelvtanfolyam oktatóknak 2. Alapfokú német PhD nyelvvizsa tanfolyam 3. Angol szaknyelvtanfolyam oktatóknak 4. Kedvezményes intenzív angol nyelvtanfolyam szakdolgozóknak 5. Kedvezényes intenzív PROFEX angol nyelvvizsgaelőkészítő tanfolyam

2021. január 15.

Az SZTE Kórházhigiénés Osztálya rajzpályázatot hirdet „A kézhigiéne szerepe a Coronavírus világjárvány alatt” témakörben. A beadási határidő: 2021. február 5. csütörtök

2021. január 14.
2021. január 06.

Életének 68. évében, türelemmel viselt hosszú betegség után, 2020. december 27-én elhunyt Dr. Mink Mátyás egyetemi docens, az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Biológiai Intézetének munkatársa. Emlékét kegyelettel őrizzük!

2021. január 06.

A Fiatal Kutatók Akadémiája (FKA) tagfelvételi pályázatot hirdet a 2021–2026 közötti periódusra. A pályázat benyújtásának határideje 2021. február 10. 12:00.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.