2021. december

2021. december 17.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Kar Dékáni Hivatala 2021. december 22-én és 23-án 12.00 óráig tart nyitva. A Hivatalban és egységeiben 2021. december 27-31. között szünetel az ügyfélfogadás, halaszthatatlan ügy esetében az office.aokdh@med.u-szeged.hu, office.sztk@med.u-szeged.hu és az office.aokto@med.u-szeged.hu e-mail címen állnak rendelkezésre.

2021. december 09.

Dr. Szabó Endre főorvos úr rövid betegség után 2021. december 1-én elhunyt. Emlékét szeretettel őrizzük!

2021. december 07.

A Tempus Közalapítvány meghirdette a 2022-2023-as tanévre szóló új pályázati felhívásait: rész- vagy teljes képzéses tanulmányokra, nyári egyetemi kurzusokra, valamint rövid és hosszú tanulmányutakra az Államközi Ösztöndíjak keretében illetve a Magyar Állami Eötvös, valamint a Collegium Hungaricum Ösztöndíjakra is.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében