2021. április

2021. április 28.

A Szegedi Tudományegyetem nemzetközi pályázatot hirdet a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságával közösen. A „SZAB Tudományos Díj 2021” célja, hogy ösztönözze a 35 év alatti kutatókat, hallgatókat és középiskolás diákokat arra, hogy új eredményeket tartalmazó tanulmányokat készítsenek. A pályázaton indulhatnak Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád megyékben, valamint a Vajdaságban, illetve Temes és Arad megyékben élő kutatók és középiskolás diákok

2021. április 23.

The Hungarian Centre of Excellence for Molecular Medicine (HCEMM) announces a call for “HCEMM Junior Research Group Leaders”

2021. április 20.

Dr. Felkai László, a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, a Belügyi Tudományos Tanács elnöke ez évben Társadalmi felzárkózás 2030 címmel hirdet pályázatot annak érdekében, hogy a kiírás nyomán született publikációkkal támogassa a hazai felzárkózáspolitikát, a felzárkózási stratégia végrehajtását, értékelését.

2021. április 14.

A „Tiszta szívvel” verspályázaton Lázár Tímea VI. éves orvostanhallgatónk a zsűri Különdíját érdemelte ki, a „Szerelem covid idején” című egyetemi blogpályázat I. helyezettje Lőrincz Krisztina Vivien V. éves orvostanhallgatónk lett. Gratulálunk!

2021. április 13.

A FameLab a világ egyik vezető tudománykommunikációs versenye. A versenyre 18 éven felüli, természettudományi, műszaki, orvosi vagy matematikai témával foglalkozó diákok, kutatók vagy tanárok jelentkezését várják.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.