2020. október

2020. október 30.

Az évente megrendezésre kerülő, 50 pontos, OFTEX-ben elérhető halottvizsgálattal kapcsolatos továbbképzésünkben szerveztünk egy élő, online blokkot is, amely idén központi idegrendszeri kórszövettannal, annak gyakorlati, igazságügyi orvosszakértői vonatkozásaival foglalkozik.

2020. október 14.

Bizonyára értesültetek az új törvény tervezetről az egészségügyi szolgálati jogviszonyról. Ezzel kapcsolatban sok kérdés és kérés érkezett a Szegedi Tudományegyetem Egészségügyi Szakszervezetéhez. Mivel nagy a bizonytalanság a kollégáink között, szeretnénk tájékoztatni, a legfontosabb pontokat csokorba szedve.

2020. október 08.

A pályázatok beadási határideje: 2020. november 16.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.