2020. október

2020. október 30.

Az évente megrendezésre kerülő, 50 pontos, OFTEX-ben elérhető halottvizsgálattal kapcsolatos továbbképzésünkben szerveztünk egy élő, online blokkot is, amely idén központi idegrendszeri kórszövettannal, annak gyakorlati, igazságügyi orvosszakértői vonatkozásaival foglalkozik.

2020. október 14.

Bizonyára értesültetek az új törvény tervezetről az egészségügyi szolgálati jogviszonyról. Ezzel kapcsolatban sok kérdés és kérés érkezett a Szegedi Tudományegyetem Egészségügyi Szakszervezetéhez. Mivel nagy a bizonytalanság a kollégáink között, szeretnénk tájékoztatni, a legfontosabb pontokat csokorba szedve.

2020. október 08.

A pályázatok beadási határideje: 2020. november 16.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében