2020. július

2020. július 30.

Az Országos Vérellátó Szolgálat elindítja a "Véradó Medikusok Hete" kampányt, mely 2020. augusztus 3-9. között kerül megrendezésre intézeteikben valamint külső véradási helyszíneken

2020. július 21.

A Szegedi Tudományegyetemen a 2020/2021-es tanév első félévében, nappali és levelező tagozaton az oktatás megkezdésére három lehetséges modellt javaslunk a jelenleg érvényben lévő járványügyi szabályozás ismeretében, felkészülve a lehetséges korlátozó intézkedésekre, melyeket a fenntartó ír elő számunkra.

2020. július 08.

A pályázat benyújtásának feltételeit az OTDT honlapján elérhető Alapító Okiratból, valamint a 2020. évi pályázati kiírásból ismerhetik meg az érdeklődők

2018. március 28.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.