2020. január

2020. január 29.
2020. január 28.

A Keck School of Medicine of University of Southern California második alkalommal fogad 4 szegedi végzős orvostanhallgatót 2 hónapos szakmai gyakorlatra 2021 február-márciusában. A pályázat beadási határideje: 2020. március 31.

2020. január 24.

A magyar és szerb kapcsolatok új szintjeként 2020. január 21-én a Szegedi Tudományegyetemen a Vajdaság Autonóm Tartományt érintő együttműködési megállapodást írt alá az EMMI és a Vajdaság egészségügyért felelős vezetője. A jeles alkalommal stratégiai szerződést kötött, ezzel mélyítette el kapcsolatait az SZTE és az Újvidéki Egyetem, University of Novi Sad.

2020. január 23.

Elhunyt Dr. Altmayer Pál (1941-2020), aki pályáját a Szegedi Orvostudományi Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján kezdte, majd több mint 20 éven át a makói Diósszilágyi Sámuel Kórház-Rendelőintézet Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályát vezette nyugdíjba vonulásáig. Munkásságát önkéntes segítőként a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán fejezte be.

2020. január 22.

Világszínvonalon látja el a Szegedi Tudományegyetem biológiai mintatárolási kapacitási igényeit a 2020 tavaszára elkészülő biobank. Az épületbe egy 19 millió minta tárolására alkalmas, több mint 3 milliárd forint értékű robotizált berendezés kerül. A beruházásnak és a BBMRI-ERIC tagságnak köszönhetően az SZTE-n megteremtődik az egyik legfontosabb feltétele a személyre szabott orvoslás és a hatékonyabb onkológiai kezelések kutatás-fejlesztésének.

2020. január 17.

Az SZTE ÁOK-TTIK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet 2020. január 29-30-án (szerda-csütörtök) 13:00-16:30 óra között a 3D nyomtatás elméletével és orvosi-élettudományi alkalmazásaival kapcsolatos bevezető előadás-sorozatot rendez a 3D nyomtatási központ közelgő megnyitásának előkészítéseként.

2020. január 14.
2020. január 07.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.