2020. december

2020. december 21.
2020. december 10.

Dr. Deli László kardiológus, a gyulai Békés Megyei Központi Kórház nyugalmazott főorvosa, az SZTE ÁOK címzetes egyetemi docense 2020. november 23-án, 90 éves korában elhunyt. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

2020. december 10.

A SZTE SZAKK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika online játékos kérdőív kitöltésében kéri az iskolák diákjainak segítségét.

2020. december 04.

Hagyományosan a Szent-Györgyi Napok rendezvénysorozat biztosítja a keretet az előző év legjobb kari publikációinak bemutatására. A videókat a cikkek címére kattintva tekinthetik meg. A 2020. december 18-ig legtöbb nézettséget elérő cikkeket jutalomdíjban részesítjük.

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.