2019. október

2019. október 31.

2019. október 25-26-án Szegeden tartották a ”Medical education on Medically Unexplaned Symptoms and Intercultural Communication” (MUSIC) című, Erasmus+ Stratégiai Partnerség projekt soros megbeszélését

2019. október 30.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya tisztelettel meghívja az érdeklődőket Dr. Kemény Lajos, az MTA levelező tagjának akadémiai székfoglaló előadására 2019. november 13-án 14 órai kezdettel az MTA Székházának Nagytermébe (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9. II.emelet)

2019. október 28.
2019. október 24.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2019. november 7-től angol orvosi szaknyelvi kurzust hirdet az ÁOK-n angol nyelven oktatók számára. Jelentkezési határidő: 2019. november 4.

2019. október 11.

Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens, a Makói Szülészeti Osztály volt vezetője 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében