2019. október

2019. október 31.

2019. október 25-26-án Szegeden tartották a ”Medical education on Medically Unexplaned Symptoms and Intercultural Communication” (MUSIC) című, Erasmus+ Stratégiai Partnerség projekt soros megbeszélését

2019. október 30.

A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya tisztelettel meghívja az érdeklődőket Dr. Kemény Lajos, az MTA levelező tagjának akadémiai székfoglaló előadására 2019. november 13-án 14 órai kezdettel az MTA Székházának Nagytermébe (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9. II.emelet)

2019. október 28.
2019. október 24.

Az SZTE ÁOK Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Fordítóképző Csoport 2019. november 7-től angol orvosi szaknyelvi kurzust hirdet az ÁOK-n angol nyelven oktatók számára. Jelentkezési határidő: 2019. november 4.

2019. október 11.

Dr. Farkas Iván címzetes egyetemi docens, a Makói Szülészeti Osztály volt vezetője 66 éves korában váratlan hirtelenséggel örökre megpihent. Emlékét tisztelettel megőrizzük!

LOREAL

Hetényi Anasztázia, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézet egyetemi docense az egyik nyertese a L’Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjnak.

kardinyito

A Szegedi Tudományegyetem a házigazdája az egyik legjelentősebb szív- és érrendszeri betegségekkel, kutatásokkal foglalkozó, nemzetközi konferenciának. A Szív- és Érrendszeri Tudományok Akadémiája Európai szekciójának nyolcadik ülését, a „8th European Section Meeting of the International Academy of Cardiovascular Sciences” című konferenciát szeptember 28. és október 1-je között bonyolítják le, világviszonylatban is kiemelkedő szaktekintélyek részvételével.