2019. március

2019. március 27.

Támogasd az egészségügyi felvilágosító munkát!

2019. március 25.

A Szegedi Akadémiai Bizottság Hepatogasztroenterológiai, valamint Sebészeti és Kísérletes Sebészeti Munkabizottsága a MGT Motilitás Szekciójával együttműködve hatodik alkalommal rendezi meg 2019. április 13-án, szombaton a „Szegedi Motilitási Napot”. A helyszín SZAB Székház (6720. Szeged, Somogyi u. 7.)

2019. március 22.

Fejes Roland IV. éves orvostanhallgatónk elnyerte az ESSR Walter Brendel fődíját. Gratulálunk!

2019. március 22.
2019. március 21.

Nyílt nap az Orvosi Szaknyelvi Kommunikációs és Szakfordítóképző Csoportnál

2019. március 20.

Nógrádi Bernát képviseli a Kart az összegyetemi "Prezentációs technikák" versenyen

2019. március 19.
2019. március 08.

Meghívó a SZTE ÁOK Patológiai Intézet és a SZAB Orvostudományi Szakbizottság tudományos ülésére.

2019. február 28.

A Lakitelek Népfőiskola 2019 áprilisában Kína Kollégium néven indít, két éven keresztül, nyolc hétvégi alkalommal zajló szakirányú képzést. A képzés során a fiatal jelentkezők megismerkedhetnek a tradicionális és a modern Kínával, vallási, politikai és társadalmi rendszerével. Jelentkezni március 5-ig lehet.

Online_kurzusok_a_Pasteur_Intezet_szervezeseben

A Szegedi Tudományegyetem és a párizsi központú Pasteur Intézet közötti együttműködés alapján az SZTE-s polgárok is hozzáférést kaptak az Intézet által szervezett online kurzusokhoz.

Nyito_Szanto_Laszlo_Dr._Nemethne_Birkas_Marta

Mérföldkő a magyar orvoslásban a 60 éve a szegedi sebészeti klinikán elvégzett első magyarországi élődonoros veseátültetés. Az 1962. december 21-én történt sebészeti bravúr körülményeit idézték fel az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar ünnepségén, megkoszorúzták Dr. Németh András (1924–1999) emléktábláját az SZTE Sebészeti Klinika épületében